AISSATI DEBUTEERT IN LASTIG DUEL 'ik ben heel blij dat ik eindelijk heb gespeeld' EREDIVISIE ISMAIL AISSATI 2-1 (1-1) g§ AJAX - FC VOLENDAM Ajax won de thuiswedstrijd tegen Volendam met 2-1Ondanks het matige spel kende één speler een mooie middag: ismaïl Aissati. Hij maakte zijn officiële debuut. In de zomer werd hij naar Ajax gehaald, maar meer dan een paar oefenpotjes in de voorbereiding speelde hij niet in het eerste elftal. Een slepende knieblessure weerhield hem er van te schitteren in het witte shirt met de rode baan. Tegen Vo lendam was het dan eindelijk zover: ismaïl Aissati maakte zijn officiële debuut in het eerste elftal van Ajax. In de 60ste minuut, bij een 1-1-stand, kwam hij het veld in voor Robbert Schilder. 'Het is gemakkelijker om in te vallen als je met 3-0 voor staat,' zei hij na afloop. 'Maar ik ben heel blij dat ik eindelijk heb gespeeld en dat mijn knie het ook goed hield.' Met Aissati in de ploeg sleepte Ajax uiteindelijk de overwin ning uit het vuur. 'Dat is uit eindelijk het belangrijkste,' zei de glunderde debutant. In tegenstelling tot Aissati was Marco van Basten minder te vreden over de zondagmiddag in de ArenA. Hij zag zijn ploeg keer op keer falen in de afwerking. 'Dit begint een beetje een standaardverhaal te worden,' zei de hoofdcoach. 'Als je zo veel kansen krijgt en ze niet maakt, dan krijg je het tegen iedere tegenstander moeilijk. Dus ook tegen Volendam.' Ajax begon de wedstrijd tegen Volendam zonder Urby Ema- nuelson. Hij stond aanvankelijk wel op het wedstrijdformu lier, maar bleek toch te veel last te hebben van nekklachten. Hierdoor kreeg Robbert Schilder opnieuw een basisplaats. Schilder vormde met Rasmus Lindgren en Vurnon Anita het middenveld. Daarachter namen Gregory van der Wiel, Ole- guer, Rob Wielaert en Thomas Vermaelen de verdediging op zich. Aanvallend koos Marco van Basten voor Kennedy, Luis Suarez en Leonardo. Laatstgenoemde kreeg de voorkeur bo- ven Miralem Sulejmani. 'Leo dwong die basisplaats af,' legde Van Basten uit. 'Hij is de laatste weken heel goed ingevallen, terwijl Sulejmani voetballend steeds net niet bracht waar we op hoopten.' De thuisploeg startte sterk en zette Volendam meteen het mes op de keel. Suarez kreeg twee kansen, maar schoot oog in oog met doelman Jeroen Verhoeven over en kopte even later voorlangs. Uit het niets kwam Volendam na een kwartier op 0-1Spits Gerson Sheotahul rondde na een snelle Volendamse uitbraak bekwaam af. Ajax behield het initiatief, maar met name Suarez bleef ongelukkig in de afronding. Na een klein halfuur werd het toch gelijk. Schilder legde de bal uit een vrije trap snel af op Lind gren. De Zweed draaide de bal in en Suarez kopte raak. In de tweede helft maakte Ken nedy plaats voor Sulejmani. Volendam trok zich terug op eigen helft en maakte het Ajax daarmee moeilijk in de jacht op de tweede treffer. De wedstrijd leek een beetje op slot te zitten toen Thomas Vermaelen een kwartier voor tijd uit een vrije trap van Sulejmani de bal in het doel werkte: 2-1. Dankzij de treffer brak de wedstrijd nog een beetje open, maar echt een leuk duel werd het niet in de ArenA. Ajax kreeg nog mogelijkheden op de 3-1 (onder andere een vrije trap van Suarez op de paal), maar Volendam was eigenlijk dichter bij de gelijkmaker. Na een foute terugspeelbal van Oleguer schoot Rowin van Zaanen van dichtbij op Steke lenburg. Invaller Meivin Platje raakte vervolgens de paal en kwam even later ook nog tot scoren, maar dat doelpunt werd terecht afgekeurd vanwege buitenspel. 'Als de mensen van wie we afhankelijk zijn hun dag niet hebben, dan wordt het weer tot de laatste minuut billenknijpen,' aldus Van Basten. 'En dat is teleurstellend.' Zondag 22 februari 2009 Amsterdam Arena - 49.749 Scheidsrechter: Raymond van Meenen Scoreverloop: 15. Gerson Sheotahul 0-1,29. Luis Suarez 1-1,76. Thomas Vermaelen 2-1 AJAX: Maarten Stekelenburg Gregory van der Wiel, Oleguer Rob Wielaert, Thomas Vermaelen: Rasmus Lindgren, Vurnon Anita, Robbert Schilder (60. Ismaïl Aissati): Kennedy (46. Miralem Sulejmani), Luis Suarez, Leonardo Coach: Marco van Basten Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Toby Alderweireld, Bruno Silva, Jeffrey Sarpong, Evander Sno FC VOLENDAM: Jeroen Verhoeven Mathieu Boots (80. Meivin Platje), Aaron Meijers, Henny Schilder (46. Yannick de Wit), Hamit Yildiz: Tim Bakens, Paul de Lange Bernard Hofstede (66. Arvid Smit): Dominique van Dijk, Gerson Sheotahul, Rowin van Zaanen Coach: Frans Adelaar Niet ingezet: Harmen Kuperus, Furdjel Narsingh, Murat Onal, Vit Valenta 31 VjA'tx TERUGBLIK W 1. Ismaïl Aissati tijdens zijn officiële debuut in Ajax 1. 2. Weer stond Thomas Vermaelen op de goede plek bij een vrije trap. Leonardo viert met de Belg dat het 2-1 is geworden. 3. Robbert Schilder verving op het laatste moment de geblesseerde Urby Emanuelson in de basisop stelling. 4. Thomas Vermaelen werd uitgeroe pen tot Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door Ajax Business Associates.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 29