25 HISTORIE Vg& GENUA TRIËST minuten schadevrij door te komen. Dat lukte beter dan ge hoopt, want in de slotfase van het duel pikte Dennis Bergkamp de bal halverwege de helft van Genoa op, ontweek een aanslag op zijn benen en vond de meegekomen Aron Winter, die met een stift de zege bij Ajax bezorgde, 2-3. In de return bleef het 1-1, waardoor Ajax zich plaatste voor de finale. Jari Litmanen scoort al in de tweede minuut tegen AC Milan. Franco Baresi, hier op de achter grond, passeerde zijn eigen doelman en zette Ajax op 0-2. Direct vanaf de aftrap sloegen de Amsterdammers toe. 40 seconden na het eerste tikje dat het begin van de wedstrijd inluidde, vond John van 't Schip met een knappe voorzet Stefan Pettersson. De Zweed was voor zijn bewaker Gianluca Signorini gedoken en kon zo inkoppen, de Italianen verbou wereerd achterlatend. Dat was echter maar voor even, want uit het veld geslagen waren ze echter geenszins en verwoed gingen de Italianen op jacht naar de gelijkmaker. De paal stond een keer in de weg en bij een andere kans mikte Aguilera net naast. Na ruim een uur spelen verdubbelde Ajax de marge. Aron Winter had van dichtbij gescho ten, maar Signorini knalde de bal hard tegen de onderkant van de lat. De Italianen probeerden de scheidsrechter duidelijk te maken dat de bal niet zat; het spel ging echter gewoon door en zo kwam Bryan Roy in de gelegenheid de 0-2 te maken. Ajax dacht dat het er al was - laat dat een waarschuwing zijn voor de ploeg die vanavond in het veld staat! - maar prompt wiste Genoa de voorsprong van de Amsterdam mers uit. Via twee goals van Agui lera kwamen ze na 80 minuten langszij. Verder wilden de Amster dammers het niet laten komen en ze probeerden de resterende tien Twee jaar later herhaalde Ajax het kunststukje van een over winning op Italiaanse bodem. Het toernooi was een ander, de Champions League, en de fase verschilde ook. Destijds betrof het de vierde wedstrijd in een groepsfase en stond AC Milan - Ajax, want over dat affiche hebben we het, op het programma in Triest. Net als bij de vorige overwinning op Italiaanse bodem ging Ajax zeer voortvarend van start. Tweeënhalf jaar eerder was Stefan Pettersson binnen een minuut succesvol, dit keer vond de Fin Jari Litmanen in de tweede minuut het net. Met een wereldgoal leek Ajax op 0-2 te komen, maar de hakbal van Ro nald de Boer achter zijn standbeen om werd met een uiterste krachtsinspanning van doelman Rossi op het allerlaatste mo ment gekeerd. Ajax behield desalniettemin het veldoverwicht en verdubbelde in de tweede helft de marge, maar er kwam geen Amsterdammer aan te pas om dat te bewerkstelligen. Het was Franco Baresi die zijn eigen keeper verraste met een kopbal toen hij probeerde de voorzet van Finidi George te onderscheppen: 0-2. AC Milan kreeg nog een goede kans terug te komen in de wedstrijd maar bij die mogelijkheid liet Edwin van der Sar zich gelden en de keeper tikte de bal fraai uit de hoek. Ajax plaatste zich zo voor de kwartfinale van de Champions League. Waar de 0-1-zege tegen Fiorentina toe leidt, weten we vanavond pas. De enige zege die Ajax in Italië in de Champions League behaalde was met onder andere Edgar Davids tegen AC Milan

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 23