Bogdan Lobont: 18 W DE TEGENSTANDER Ajax kan ten koste van Fiorentina de achtste finales van de UEFA Cup halen. Bogdan Lobont (31) speelde in het verleden voor beide ploegen. Aanleiding om de Roemeense doelman vooruit te laten blikken op de cruciale return van vanavond. Als 22-jarige jongeling in Amsterdam, afkomstig van Rapid Boekarest, had je het in het begin zeker niet gemakkelijk. Wat is je het meest bijgebleven? In 2006 verruilde je Ajax voor Fiorentina. waarom ei genlijk? En wat trof je aan in Florence? Wat verwacht je van de cruciale return in Amsterdam. Maakt Ajax, na de 0-1 van vorige week, een goede kans op een plek bij de laatste zestien? Dus hoe luidt je prognose? FIORENTINA OP DIT MOMENT STERKER' og met regelmaat denkt Bogdan Ionut Lobont terug aan zijn periode bij Ajax, de club waar hij begin 2000 een contract voor zes jaar en vier maanden ondertekende. Bogdan Lobont verde digde het doel van zowel Ajax als Fiorentina. FOTO: PROSHOTS/DPPI 'Het was moeilijk om op sociaal gebied mijn weg te vinden in de nieuwe omgeving. Ik zat zonder mijn familie en had niet veel vrienden. Maar als je slim genoeg bent, kun je je daarin ontwikkelen. Dat heb ik gedaan. Ik heb dan ook veel geleerd over het leven in mijn Ajax-tijd.' 'De Champions Leaguekwartfinale in 2003 tegen AC Milan. Vlak voor tijd verloren we alsnog (3-2, red.). Dat zal ik nooit vergeten. Heel erg jammer, we hadden ver kunnen komen. Het is geen goede herinnering, maar om nou te zeggen dat ik er nog nachtmerries van heb, is overdreven.' Ik maakte geen onderdeel uit van het team. De toenmalige trainer Danny Blind had geen vertrouwen meer in mij en ik wilde spelen om in beeld te blijven voor de nationale ploeg. Toen mijn manager me belde en zei dat Fiorentina me wilde hebben, was de keuze snel gemaakt.' 'De club maakte indruk op mij. Ze waren in de race voor Champions Leaguekwalificatie en de mensen kwamen vriendelijk over. Bovendien wist ik dat ik zou gaan spelen, omdat Sebastien Frey geblesseerd was. Na zeventien Serie A-duels koos trainer Cesare Prandelli weer voor Frey. Dat respecteerde ik.' 'In mijn tijd had je jongens als Richard Witschge, Jari Litma- nen en Michael Laudrup in de selectie. Die ervaring mist het huidige Ajax nu. Ze hebben veel jonge spelers en zijn zichtbaar in de opbouwende fase. In het duel met Feyenoord gingen er veel kansen verloren. Tegen Fiorentina moet je effectief zijn. Je krijgt niet veel mogelijkheden. Hun verdedigers doen geen stomme dingen, spelen simpel. En de kansen die zij krijgen, benutten ze bijna altijd. Met Alberto Gilardino en Adrian Mutu voorin hebben ze naast een hecht team ook de individuele klasse om een wedstrijd te beslissen.' 'Fiorentina is op dit moment sterker dan Ajax. Ze hebben meer ervaring in Europa. Dat gaat uiteindelijk toch de doorslag geven. Maar in Europese wedstrijden weetje het nooit. Die staan altijd op zich.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 17