3 fÜEGON INTERVIEW ZELFVERTROUWEN OLEGUER ALLES KAN 15 A volledige naam Oleguer Presas Renom Geboren 02-02-1980 Geboorteplaats Sabadell (Spanje) Gecontracteerd 01-07-2008 Contract tot 30-06-2011 Positie Verdediging Vorige clubs Gramanet, FC Barcelona Debuut Ajax 30-08-2008, Willem II - Ajax (2-1) Ondanks zijn vorderingen in het 'integreren' in de Ajax-cultuur en de redelijke resulaten van de eerste seizoenshelft, trok Ajax in de persoon van Rob Wielaert in de winterstop nog een extra centrale verdediger aan. Het kostte Oleguer in eerste instantie zijn basisplaats. 'Natuurlijk is het niet leuk om op de bank te moeten zitten,' luidt het understatement. 'Alle spelers in de wereld willen spelen. Als je het team niet kan helpen, is dat frustrerend. Maar de trainer bepaalt. Ik kan alleen maar heel hard werken, net zo hard als toen ik nog basisspeler was.' Vlak na de hervatting van de competitie raakte Ajax in een behoorlijke dip. Na de winst bij NEC (2-4) verloren de Am sterdammers van Heerenveen en Vitesse en speelden ze thuis gelijk tegen Heracles. Oleguer is er echter de man niet naar om de terugval te wijten aan de gewijzigde opstelling. 'Het probleem wordt niet veroorzaakt door één speler. Niet door Wielaert wel of Oleguer niet. Ook niet door de transfer van Klaas Jan Huntelaar. Het kan zomaar gebeuren. We moeten hard werken om weer terug te komen en de vergissingen uit ons spel halen. Het gaat erom kritisch naar onszelf te zijn en te werken aan de zwakke punten. We moeten als team ons zelfvertrouwen terugkrijgen; en ook de supporters kunnen ons helpen het weer op te bouwen.' Toeval of niet, toen Oleguer wegens blessures, schorsingen en andere oorzaken terugkeerde in de basis, hervond Ajax zijn vorm. Met Oleguer en Wielaert samen in het hart van de defensie werd Feyenoord verslagen en vorige week, zonder de niet-speelgerechtigde Wielaert, vormde Oleguer een centraal duo met Thomas Vermaelen. Ajax bedwong Fiorentina in Italië en weer stond de defensie als een huis. Oleguer kon van het seizoen.' terugkijken op een uitstekende wedstrijd. Coach Marco van Basten stak dan ook de loftrompet over de routinier: 'Oleguer was een rots in de branding vandaag,' zei de Ajax-trainer in Florence. Het zal de verdediger gestreeld hebben, maar hij is de eerste om te wijzen op de teamprestatie. Net als in moelijke tijden, is ook bij successen altijd het hele team verantwoordelijk. Wedstrijden/ doelpunten bij Ajax W D Competitie 18 1 Beker 1 0 UEFA Cup 6 0 Totaal 25 1 De 1-0-zege in Florence betekent dat Ajax een goede uitgangspositie heeft om de volgende ronde van de UEFA Cup te bereiken. 'In een knock- outsysteem is alles mogelijk,' zegt Oleguer. 'Het is moeilijk, maar als we rustig blij ven en hard werken, is alles mogelijk. We moeten in ieder geval het gevoel hebben dat we er alles aan gedaan hebben. Je zag het al eerder tegen jJIÉ HSV: alles kan. Wij hebben ook goede spelers.' 'De toekomst is wat je ervan maakt,' is een van de wijsheden die de Catalaan zijn ploeggeno ten meegeeft. 'We moeten ons richten op ons werk en elke wed strijd als een finale beschouwen vanaf nu. Met zijn allen kunnen we nog veel groeien en zo kunnen we onze doelen bereiken aan het einde

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 14