A J AX cultuur r VOLENDAM KLASSIEKER VOORLOPIG ZONDER UITSUPPORTERS AJAX VANDAAG 22.02.2004 r. 5 jaar geleden Visserskoor van bordkarton Mijn kop steekt door het gat Klompen glanzen In de zon Ik een koorknaap mooi is dat Gerookte paling op de dijk Pilsjes en de meisjes lonken Eén voor één niet tegelijk Koorknaap nu behoorlijk dronken Hoort van boven speaker Mühren Verleden heden omgekeerd Pé roept laat het eeuwig duren Tot mijn club weer degradeert tekst Huisdichter Cornelis Juni 2003 Pé Muhren? 'Legendarische speaker van Volendam. Is dat 59 jaar geweest en maakte voor iedere tegenstander een gedichtje. Over leed 5 december 1998 in zijn slaap.' Was Beenhakker er niet ooit trainer? 'Ja-ha! De nieuwe TD van Feyenoord degradeerde in het seizoen 1984-1985 met Volendam uit de Eredivisie. Hij was niet de enige natuurlijk. Volendam is zon acht keer gedegradeerd en weer gepro moveerd. Doet geen club ze na. Maar in 1993 zijn ze, met die gekke Fritz Korbach, ook een keer als zesde geëindigd. Hoop dat ze erin blijven dit jaar. Heb er een mooie fles wijn op staan.' En Ajax 'De opluchting spatte er na de wedstrijd tegen Feyenoord af. Hoop dat het zelfvertrouwen geeft, het belangrijkste op dit moment. Blij dat ik Oleguer weer zag (denk dat Wielaert stiekem ook blij was). Echte verdediger. Met wie we vaak de nul hielden, hè? Blij ook dat Kennedy speelde. Jongen met een prachtige trap (zie de 1-0) én een jongen, die vertrouwen nodig heeft. Geef hem dat! Ten slotte blij dat Frank de Boer (topcoach in spe) erbij gehaald is. Klaar?' Ja, want? 'Moet m'n koffers nog pakken voor Florence.' De wedstrijden tussen de eerste teams van Ajax en Feyenoord worden de komende vijfjaar zonder uitpubliek gespeeld. Deze beslissing volgt op een aantal recente incidenten. In een overleg op woensdagavond 18 februari, tussen burgemeesters Cohen van Amsterdam en Aboutaleb van Rotterdam, bestuurders van Ajax, Feyen oord en de KNVB is besloten dat wedstrijden tussen de eerste elftallen van Ajax en Feyenoord de komende vijfjaar zonder uitpubliek worden gespeeld. Partijen hebben afgesproken dat er na twee jaar een evaluatie plaatsvindt, waarna de termijn eventueel ingekort lean worden. De beslissing volgt op het totaal aan incidenten rond de wedstrijden van afgelopen week, van zowel de eerste elftallen als de Beloftenteams. Ondanks de eerdere waarschuwingen die clubs en burgemeesters aan de aanhang hebben gegeven, is er blijvend sprake van misdragingen, geweldsincidenten en spreekkoren. Naar aanleiding van supportersrellen is in 2005 door de burgemeesters, clubs en KNVB afgesproken dat als er zich bij de volgende wedstrijden weer ongeregeldheden voordoen, dit zogenaamde 'vijf-jaar-regime' van kracht zal worden. De bovenmatige inzet vanuit de politie en clubs hebben er bij de laatste edities van de wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord uiteindelijk niet toe geleid dat het rond de wedstrijden rustig is gebleven. Burgemeesters, clubs en KNVB vinden de incidenten van de afgelopen weken aanleiding om deze periode van afkoeling in te gelasten. Voor de Beloftenelftallen geldt dat zij de komende twee seizoenen he lemaal zonder publiek worden gespeeld. Ook na deze periode vindt een evaluatie plaats. De partijen benadrukken dat zij het zeer betreuren dat het zover heeft moeten komen. Ook vandaag precies vijfjaar geleden speelde Ajax een thuiswedstrijd in de Eredivisie. FC Twente was de tegenstander en de Fransman Julien Escudé sloot een voor hem al heel bijzondere week af met nog een hoogtepuntje: zijn eerste goal in Ajax-dienst. 'Wat een week,' sprak de sympathieke verdediger na afloop van het gewonnen duel. 'Vorige week werd ik vader, nu scoor ik mijn eerste doelpunt.'Ajax had een lastig duel tegen FC Twente gespeeld, maar won dankzij de kopbal van de kersverse vader. Mooie club Volendam. 'Eerste club met een shirtsponsor, wist je dat? Februari 1973 kwam er een kot ter en de letter V op het shirt. De V stond voor radio Veronica, die de shirts betaalde en reclame maakte voor de voetbalclub Volendam. Op de vraag aan Pé of de KNVB dat zou pik ken, zei hij: "De V staat voor Volendam en het schip? Half Volendam leeft van de visserij.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 9