De supporter aan het woord II w i'&vsaii SUPPORTER: BAS KOOPS 4 MM hU sd 34 MIJNAJAX Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier, in de Ajax- media komen de supporters aan het woord over hün club. in deze aflevering vertelt Bas Koops wat Ajax voor hem betekent. W Fan van Ajax sinds: Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? Mooiste Ajax-moment: Mooiste Ajax-doelpunt: flll Favoriete Ajax-speler op dit moment: Favoriete Ajax-speler uit de historie: Favoriete club naast Ajax? Ajax is voor mij... 'TROTS OP VAN BASTEN' Leeftijd: 20 jaar Woonplaats: Santpoort Seizoenkaarthouder? Nee, maar ik ga wel naar elke 3F thuiswedstrijd. Ik zit altijd op Zuid eerste ring. In dat vak Cw tnulsweasmJa- ik zit aitij k heerst de mooiste sfeer. 'Zo lang ik mij kan herinneren. Toen ik een klein jongetje was, liep ik al in een Ajax-trainingspak. Het is voor mij de mooiste club van Nederland onder andere vanwege de historie en het shirt. Het is en blijft altijd mijn duppie.' 'Ik ga altijd naar de ArenA met een groep maten. Meestal gaan we met een man of vier, maar naar belangrijke wedstrijden gaan we ook weieens met een groep van twintig man. Uitwedstrijden kijken we altijd live bij een vriend van me op Eredivisie Live. Soms gaan we ook in een Amsterdams kroegje kijken met een biertje erbij. Ik sla geen wedstrijd over. Zelfs de vriendschappelijke wedstrijden probeer ik altijd te zien.' 'De bekerfinale tegen AZ in 2007. De sfeer in de Kuip was fantastisch, vooral tijdens de penaltyserie die werd gehouden aan de kant van het Ajax-publiek. Het was een lekker gevoel om concurrent AZ in Rotterdam te kloppen.' 'De omhaal van Marco van Basten tegen FC Den Bosch in 1986. Het was geen toevalstreffer. Toen hij de bal raakte, wist hij al wat hij van plan was. Je kunt dat zien aan de manier waarop hij juicht. Hij is niet eens verbaasd. Ik ben er trots op dat Marco van Basten nu trainer bij Ajax is. In de hele wereld wordt zijn naam met Ajax gelinkt. Na enkele mindere jaren is er nu weer rust. Ik heb veel vertrouwen in hem.' i L f 'Dario Cvitanich. Ik reis voor mijn werk de hele wereld over en was toevallig in Buenos Aires toen Ajax bekendmaakte dat het Cvitanich had binnengehaald. Ik heb toen direct zijn shirt van Banfield gekocht. Hierdoor heb ik altijd een speciaal gevoel bij hem. Daarbij moeten we natuurlijk veel vertrouwen hebben in de nieuwe spits nu "Klaas'weg is. Miralem Sulejmani vind ik ook geweldig. Hij heeft de meeste potentie van de selectie. Wanneer we hem de tijd geven, gaat hij het helemaal maken.' 'Edwin van der Sar. Hij is de beste keeper die Ajax ooit gehad heeft. Hij is nog steeds een van de besten van de wereld. Van der Sar is altijd rustig. Wanneer hij na afloop van een wedstrijd een interview geeft, kun je niet aan hem zien of hij heeft gewonnen of verloren. Ook Dennis Bergkamp vind ik een topper. Het gevoel dat hij met een bal heeft, is niet normaal.' 'West Ham United. Mensen die in Londen wonen, hebben de keuze uit vele topclubs. Daarom is het extra bijzonder wanneer je fan bent van West Ham United. Deze mensen zijn enorm trots op hun club. Tevens heeft West Ham een erg mooi shirt.' 'Heel belangrijk en veel meer dan een hobby. Ajax is een levenswijze. Elke dag ben ik met de club bezig. Ik volg het nieuws, ga regelmatig naar wedstrijden en probeer wanneer ik in de buurt ben een training mee te pikken. Wanneer ik op reis ben, zeg ik vaak eerder dat ik voor Ajax ben dan dat ik uit Nederland kom.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 32