ROB WIELAERT i geeft @ntwoord oo 31 Via een e-mail aan de website van Ajax konden supporters een vraag stellen aan Rob Wielaert. De verdediger vertelt on der meer over zijn transfer naar Amster dam en zijn kortstondige optreden in Nederland B. v\ IA^L'ONSOR C V http://www.ajax.nl/web/show Ajax - Home ir Goog I el GEEFT @NTWOORD Je zit nu een paar weken bij Ajax. Welke speler heeft de grootste indruk op je gemaakt? Pim Nienhuis, Overveen 'Luis Suarez is een unieke voetballer. Hij speelt honderd procent op zijn intuïtie en dat maakt hem onvoorspelbaar in zijn acties; een ramp voor verdedigers. Het lijkt misschien geluk, maar als je zó vaak de bal in de kluts meekrijgt, dan is dat pure kunde.' The Advanced Travel Partner kc,»rïrN. Is de druk bij Ajax groter dan bij FC Twente? Kelly Langenberg, Zaandam 'Nee, dat vind ik niet. De goede prestaties van de afgelopen jaren bij FC Twente zorgden ook voor bepaalde verwachtingen. Bij de supporters én bij de spelers. Je merkt natuurlijk wel dat er bij Ajax meer aandacht is van de pers en dergelijke, maar druk leg ik mezelf altijd op. Ik wil gewoon het onderste uit de kan.' Is Ajax jouw eindstation? Pascal Ros, Maarssen 'Ik heb bij Ajax een contract getekend voor tweeënhalf jaar. Als het afloopt ben ik dus 32 en zeker niet van plan dan al met voetballen te stoppen. Hoewel je natuurlijk geen zekerheden hebt als voetballer, zou een centrale verdediger minimaal tot zijn 35ste door kunnen. Daarnaast ben ik vrij fit voor mijn leeftijd. Wie weet wordt mijn contract wel tussentijds verlengd en sluit ik mijn carrière hier af. Zoals ik al zei: in het voetbal zijn er geen zekerheden.' Wat is je eerste indruk van de Ajax-supporters? Mark de Kruijf, Driebergen 'Als ik in het verleden tegen Ajax speelde, merkte je dat er nogal wat cynisme en sarcasme bij de supporters zat. Dat is nu groten deels omgeslagen in positivisme. De fans staan door dik en dun achter ons en dat doet iets met je als voetballer. De sfeer in de ArenA is echt heel goed.' Heb je heimwee naar FC Twente? Johan Moes, Almelo 'Het was een heel moeilijke keuze om halverwege het seizoen over te stappen van FC Twente naar Ajax. Ik mag dit seizoen bijvoorbeeld niet meer in de UEFA Cup spelen en die bijzondere potjes loop ik nu mis. Maar heimwee? Nee, dat heb ik niet. Ik heb een fantasti sche periode bij FC Twente gehad waarin er goede resultaten zijn geboekt. Daar kijk ik met een goed gevoel op terug.' Had je veel moeite met aanpassen bij Ajax? Dennis Denekamp, Kerk-Avezaath 'Sinds de allereerste dag voel ik me thuis. De mensen binnen Ajax hebben me uitstekend en warm opgevangen. Het enige wat ik nog zoek is een huis in de buurt van Amsterdam. Momenteel "woon" ik in een hotel. Als ik een woning heb, dan is alles helemaal perfect.' Sinds jouw komst presteert Ajax minder. Trek je je dat aan? Marcel Wagenmakers, Amsterdam 'Natuurlijk. Mindere prestaties zijn nooit leuk voor een club en al helemaal niet als je net nieuw bent. Ik probeer in deze ploeg zoveel mogelijk te sturen en ben uiterst kritisch op mijn spel én dat van het elftal. Veel praten over bepaalde spelsituaties en veel samenspelen is in mijn ogen de beste remedie.' Met welke Ajax-aanvaller heb je de meeste moeite gehad? Joey Breemer, Hoensbroek 'Toen ik bij NEC speelde, heb ik eens tegenover Zlatan Ibrahimovic gestaan. Hij is sterk, snel en technisch goed. Die combinatie maakt hem tot een verschrikkelijk lastige tegenstander.' Zien we jou ooit nog in het Nederlands elftal? Jordi de Graaf, Amsterdam 'Ik heb één wedstrijd in Nederland B gespeeld. Dat was niet echt een groot succes doordat ik tegen Jong Zweden al snel gebles seerd uitviel na een duel met Toivonen (tegenwoordig PSV, red.). Die selectie voor Nederland B geeft wel aan dat ik in de gaten gehouden wordt. Momenteel richt ik me op Ajax. Wie weet komt die uitnodiging voor Oranje ooit nog eens.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 29