AJAX HEER EN MEESTER IN KLASSIEKER k&üBrs l &3';sssjfj S 'Het was niet spectaculair, maar we waren vandaag ook niet zo kwetsbaar' 27 SSSfeJj il !^8uB?ïï - N^SSS! ^SSSS £32 i j8% m ja EREDIVISIE MARCO VAN BASTEN 2-0(0-0) 0 AJAX - FEYENOORD TERUGBLIK W De krachtsverhouding tussen Ajax en Feyenoord was deze zondag duidelijk. Ajax was heer en meester, terwijl doelman Maarten Stekelenburg nooit noemenswaardig op de proef werd gesteld in de Klassieker. Het resultaat: een prima 2-0-zege. Ajax deed in meerdere opzichten goede zaken in de uitver kochte Amsterdam ArenA. Na een teleurstellende reeks re sultaten grepen de Ajacieden eindelijk weer eens de volle buit. 'Na die reeks was het voor ons ook extra belangrijk om juist deze wedstrijd te winnen,' keek Ajax-trainer Marco van Basten opgelucht en tevreden terug op de Klassieker. Het Amsterdamse vertrouwen, dat zoveel te verduren kreeg de voorbije weken, werd weer iets gesterkt. 'De wedstrijd tegen Feyenoord leeft natuurlijk enorm in Amster dam. Dit duel is in deze situatie extra bijzonder. Na een bewo gen week ben ik blij dat we van Feyenoord hebben gewonnen. Dit geeft vertrouwen voor de komende wedstrijden.' De Klassieker leverde het strijdtoneel op dat zo goed past bij een historisch bela den voetbalgevecht tussen Ajax en Feyenoord. Het treffen bleef tot en met de blessuretijd spannend. Vooral de thuisploeg was daar'schuldig' aan. Na de openingstreffer van Thomas Vermaelen, een intikker vlak na rust, kreeg Ajax kans op kans. De vinger ging telkens wel naar de trekker, maar het duurde wel heel lang voordat deze daad werkelijk werd overgehaald. Pas in de extra minuten maakte Urby Emanuelson aan alle twijfels een einde. Op aangeven van Luis Suarez schoof de linkspoot de bal in het Rotterdamse doel. Met de 2-0 was de Klassieker eindelijk beslist. 'Het was niet spectaculair, maar we waren vandaag ook niet zo kwetsbaar/ verwees Van Basten naar het prima verdedi gende werk dat Ajax leverde. 'In deze fase is ook dat gegeven belangrijk.' De Ajax-coach slaagde er al voor de aftrap in om velen op het verkeerde been te zetten. In zijn basisploeg doken Kennedy (rechtsbuiten) en centrale verdediger Oleguer op. De laatste nam de honneurs uitstekend waar voor de geblesseerde Jan Vertonghen. Oleguer vormde een sterk koppel met Robbie Wielaert. Kennedy speelde offensief gezien een solide partij. De Zweed had een fraai aandeel in de openingstreffer van Vermae len. Kennedy bediende de verdediger uit een vrije trap op maat, waarna de Belg de bal van heel dichtbij kon intikken. Gesterkt door de openingstreffer van Vermaelen probeerde Ajax de wedstrijd zo snel mogelijk te beslissen. Lat en paal stonden pogingen van Luis Suarez, Urby Emanuelson en invaller Vurnon Anita in de weg. Feyenoord-keeper HenkTimmer had vooral bij de inzet van Anita over geluk geen klagen. Het goed geplaatste schot van Anita caramboleerde via de aluminium staander zo in de handschoenen van de verbouwereerde doelman. Ajax was veel sterker dan het dolende Feyenoord, dat vrijwel geen uitgespeelde kans cre- eerde. Door een gebrek aan scherpte bij de thuisploeg bleef Feyenoord lang in de wedstrijd. Te lang, vond ook Van Basten: 'In de eerste helft liep het redelijk en controleerden we de wedstrijd. Toch slaagden we er toen niet in om voorin het verschil te maken. Later werden paal en lat geraakt, we moeten professioneler omgaan met het benutten van kansen. De wedstrijd moet eer der beslist worden.' Anita was nog voor rust de vervanger van Gabri. De Spanjaard was sterk gestart maar moest de wedstrijd staken na een tik op zijn hoofd te hebben gekregen. Het incident leverde Ga bri, naar na de wedstrijd bleek uit een medische check, een lichte hersenschudding op. Ook Leonardo bewees zijn waarde als invaller. De Braziliaan verving na rust de grieperige Micky Sulejmani. Nog in de eerste minuut na rust bediende 'Leo' zijn spits Suarez op maat. De Uruguayaan werd op de valreep gestuit door een Feyenoorder. Leonardo werd na de wedstrijd overigens gehuldigd als Ajacied van de wedstrijd, zelden valt een invaller die eer te beurt. zondag 15 februari 2009 Amsterdam Arena - 50.136 Scheidsrechter: Pieter vink Scoreverloop: 52. Thomas Vermaelen 1-0, 90. Urby Emanuelson 2-0 AJAX: Maarten Stekelenburg Gregory van der Wiel, Oleguer, Rob Wielaert, Thomas Vermaelen; Gabri (43. Vurnon Anita), urby Emanuelson, Rasmus Lindgren; Kennedy (80. Robbert Schilder), Luis Suarez, Miralem Sulejmani (46. Leonardo Coach: Marco van Basten Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Toby Alderweireld, Bruno Silva FEYENOORD: Henk Timmer; André Bahia Keivin Leerdam, Theo Lucius Dwight Tiendalli a I; Karim El Ahmadi, Leroy Fer Georginio Wijnaldum (79. Michael Mols), Diego Biseswar, Roy Makaay Andwélé Slory (70. Luigi Bruins) Coach: Leon Vlemmings Niet ingezet: Rob van Dijk, Serginho Greene, Michal Janota, Glenn Kobussen, Jordao Pattinama 1Thomas Vermaelen maakt er van dichtbij 1-0 van. 2. Oleguer maakte weer eens 90 minuten en de verdediger deed het uitstekend. 3. Urby Emanuelson zorgde voor een passend slotakkoord door er in blessuretijd 2-0 van te maken. 4. Leonardo werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door AEGON. i w.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 25