JONG AJAX DOET GOEDE ZAKEN IN TITELRACE ong Ajax won maandag de uitwedstrijd tegen Jong NEC met 1-3 en blijft daardoor koploper in de competitie. CJ Marvin Zeegelaar, Edgar Manucharyan en Jeffrey Sar- pong scoorden. Ismail Aissati maakte zijn rentree. De ploeg van Adrie Koster heeft nu zes punten voorsprong op Jong FC Twente, dat wel een wedstrijd minder heeft gespeeld. Jong NEC staat derde met zeven punten achterstand en twee duels minder gespeeld. De Nijmegenaren hadden tot maan dag dus minder verliespunten dan Ajax, maar daar is door de Amsterdamse zege een einde aan gekomen. 'We gaan nu echt alleen aan kop,' aldus Koster na afloop van de wedstrijd. 'We willen heel graag een keer met dit team kampioen worden, dus nu moeten we deze voorsprong zien vast te houden.' Jong Ajax begon sterk aan het duel. 'Het stond goed,' aldus Koster. 'Achterin gaven we heel weinig weg. Het was eigen lijk gewoon wachten op het doelpunt.' Dat doelpunt viel in de 37ste minuut. Marvin Zeegelaar schoot op aangeven van Javier Martina de 0-1 binnen. Jong NEC begon in de tweede helft meer aan te dringen en kwam binnen tien minuten op gelijke hoogte via een van rich ting veranderd afstandsschot. Het inbrengen van Ismaïl Aissati, die na veel blessureleed zijn rentree maakte, zorgde ervoor dat Ajax weer het initiatief kreeg. 'Ismaïl maakte het verschil in de tweede helft,' gaf Koster de aanvallende middenvelder een compliment. 'Hij zorgde voor slimheid in het elftal.' Jong Ajax zijn rentree Edgar Manucharyan, in het veld gekomen voor Darko Bodul, tegen NEC. kopte ongeveer een kwartier voor tijd de 1-2 binnen. Aissati bediende vlak voor tijd Sar- pong, die de 1-3 maakte. JongAjax deed op donderdag 12 februari goede zaken in de strijd om de titel in de Ere divisie voor Beloftenteams. De ploeg van Adrie Koster won in de Kuip met 0-1 van Jong Feyenoord. Vooraf was er JongAjax veel aan gelegen om het een en ander recht te zetten tegen Jong Feyenoord. De seizoensouverture in de Amsterdam ArenA ging ver loren tegen de Rotterdam mers (1-2) en twee weken eerder was Jong Feyenoord ook al te sterk. Met de ervaren krachten Dennis Gentenaar, Evander Sno, Kennedy en Oleguer in de as van het veld werd de Edgar Manucharyan maakte een van JongAjax' drie doelpunten in Nijmegen. thuisploeg vastgezet op de eigen helft. Echt grote kansen leverde dat echter niet op. De grootste kans was nog voor Timothy van der Meulen. De A-junior was bij een hoekschop mee naar voren gekomen en reageerde attent op een afge slagen bal. De inzet van de verdediger verdween echter net over de Feyenoord-Iat. In de rust moest Koster noodgedwongen ingrijpen. De moe gestreden Darko Bodul werd vervangen door Marvin Hassel- baink. De tweede helft was van beide kanten matig. Dat Ajax toch op voorsprong kwam, was te danken aan Tobias Waisapy. De verdediger van Jong Feyenoord kreeg in de 75 ste minuut in het eigen strafschopgebied de bal ietwat ongelukkig tegen zijn hand. Scheidsrechter Serdar Göztibüyük aarzelde echter geen moment en wees gedecideerd naar de penaltystip. Het buitenkansje vanaf elf meter werd door Kennedy snoeihard ingeschoten. 'Dan moetje als oudere speler verantwoordelijk heid nemen,' zei de Zweed na afloop tevreden. De wedstrijd leek gespeeld. Helemaal toen een invaller aan de kant van Jong Feyenoord, Vojtech Machek, twee minuten na de openingstreffer flink over de schreef ging. De Feyen- oorder zette een wilde tackle op Sno in en moest met rood het veld verlaten. Voor de Feyenoord-aanhang het teken om een vuurwerkbom op het veld te werpen, vlak naast Kennedy. 'Dat was wel schrikken,' erkende hij. Voor Gözübüyük was het reden om de wedstrijd tijdelijk te staken. Na een afkoe lingsperiode van een klein kwartier kwamen beide teams weer het veld op. Een offensief van Jong Feyenoord leverde weinig op. Eén keer moest Gentenaar optreden toen Pattinama voor hem opdook. Dé man van de wedstrijd was misschien wel Van der Meulen. Was de centrale verdediger twee weken geleden nog een van de verrassingen in de basisopstelling van Koster, inmiddels lijkt de talentvolle Ajacied niet meer weg te denken uit Jong Ajax en zorgt hij voor de nodige rust in de defensie.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 23