ONDER HOOGSPANNING Jan Smit kan er een tranentrekker over schrijven. Wel com plimenten, geen punten, zou het lied over FC Volendam kunnen heten. Want de ploeg van trainer Frans Adelaar oogst na de winterstop bewondering voor het vertoonde spel, maar koopt daar geen handhaving voor. Centrale ver dediger Henny Schilder aan het woord. De afgelopen wedstrijden heeft Volendam zich niet van zijn slechtste kant laten zien. Toch leverde dat nog niet veel punten op. Hoe is daar verandering in te brengen? Volendam schakelde Ajax uit in de beker en verloor thuis maar nipt. Hoe kunnen jullie het Ajax ook lastig maken in de ArenA? Ajax zette een slechte reeks neer, maar tankte weer zelfvertrouwen door vorige week de beladen wedstrijd tegen Feyenoord met 2-0 te winnen. Jammer voor vo lendam? volendam blijft maar hangen op die laatste plaats. Wan neergaan jullie de druk op De Graafschap en Roda JC serieus opvoeren? 'Door nog meer met ons hart te voetballen. We moeten strijd vaardig blijven en passie tonen op het veld. Na de winterstop zijn we offensiever gaan spelen. Dat brengt ook meer risico met zich mee. Zo kan het gebeuren dat we tegen PSV drie keer scoren, maar ook vijf goals tegen krijgen. Heel jammer, maar we moeten iets proberen om rechtstreekse degradatie te voorkomen. Achterin spelen we nu ook één op één, zonder vrije man. Gevaarlijk, maar noodzakelijk.' 'In die bekerwedstrijd had ik sterk het gevoel dat Ajax ons onderschatte. Ze gingen uit van een gemakkelijk avondje en dachten het op halve kracht wel te redden. Dat zal ze zijn tegengevallen. Ajax had beter kunnen weten, want Volendam speelt bijna altijd goed tegen Ajax. Hoe dat komt, weet ik niet. Dat mysterie moeten we maar koesteren. Ik zie de wedstrijd niet als een derby, dus in die zin zijn wij niet extra gebrand om te winnen. Alleen tegen Edam zou het om een derby gaan. Amsterdam is te ver weg.' 'Ze zullen door die overwinning best een boost hebben gekre gen. Het is fijner om te spelen tegen een ploeg die de weg kwijt is. Maar wat voor een serie Ajax ook neerzet; officieel gezien zijn zij veel beter dan wij. De druk ligt bij hen, wij zijn niet verplicht te winnen. Al moeten we ook tegen grote ploegen eens punten pakken, anders loopt het slecht met ons af. Wij staan echter niet onder hoogspanning. In het duel met ADO Den Haag lag de druk wel bij ons. We moesten eigenlijk winnen om ze niet uit het zicht te verliezen. Die gedachte verlamde onze ploeg. Het leek wel of ik met 220 volt op de benen speelde en er waren er meer die daar last van hadden. Heel zonde, want door die blokkade bakten we er niets van.' Henny Schilder gelooft in de kansen van FC Volendam. FOTO: PROSHOTS/STANLEY GONTHA 'Ik word er soms een beetje gek van dat Volendam maar niet van de 18de plek afkomt. Het verschil met de nummer zeventien is nu twee punten, met de nummer zestien drie punten. Ik kan de onderkant van de ranglijst dromen, ik houd het elke week in de gaten. Bij Volendam is niemand in paniek. We kunnen De Graafschap en Roda JC nog gemak kelijk voorbij. Thuis hebben we van ze gewonnen en ik vond toen, dat we over meer kwaliteit beschikten. Dat is nu nog steeds zo. De laatste wedstrijd van het seizoen spelen we in Doetinchem. Misschien wordt het daar beslist. Dat er dan 22 spelers op het veld staan met 220 volt op hun benen, lijkt me duidelijk. Het seizoen is mislukt als Volendam degradeert, maar ik heb er alle vertrouwen in dat we die teleurstelling kunnen voorkomen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 21