'FANTASTISCHE BAND TUSSEN VOLENDAM EN AJAX' Ajax-scout Gerrie Mühren speelde voor beide clubs W HISTORIE Het respect voor elkaar is groot tussen Ajax en Volendam. Niet voor niets zijn er momenteel drie jeugdtrainers uit Volendam werkzaam op de Toekomst en dan is ook Gerrie Mühren nog altijd aan Ajax verbonden als scout. 'Alleen in die anderhalf uur van de onderlinge wedstrijd bestaat de fantastische band niet/ aldus de voormalige middenvelder van Ajax. Gerrie Mühren speelde de Noord-Hollandse derby Ajax - Volendam als speler van beide ploegen. Hier speelt hij op 9 december 1984 tegen Dick Schoenaker. FOTO: ARCHIEF AJAX Leo Beenhakker. We stonden voor de winterstop nog derde of vierde, maar toen werd Beenhakker ook bondscoach. Elke tegenstander deed vervolgens extra z'n best om in het Neder lands elftal te komen. Aan het einde van het seizoen degra deerde Volendam. Helaas kon ik de laatste tien wedstrijden niet meedoen vanwege een geperforeerde long.' Ook stond Gerrie weieens samen met zijn broertje Arnold tegen Volendam in het veld. 'Dat gebeurde bijna nooit, want hij speelde bijna nooit. In de drieënhalf jaar dat we samen bij Ajax zaten, was ik zijn concurrent. En ik speelde 299 wedstrij den voor Ajax; hij dus bijna nooit. Als het weieens gebeurde, vond ik het erg leuk.' Ajax - Volendam of Volendam - Ajax is voor de Volendammers altijd apart. 'Er werken veel Volendammers in Amsterdam. Een dag na de wedstrijd gaan de gesprekken alleen maar daarover. Ajax is in de ogen van Volendam sympathiek en andersom ook. Die band is fantastisch en gaat nooit stuk. Alleen in die anderhalf uur bestaat-ie niet.' tekst Monique Janse Gerrie Mühren als Ajacied FOTO: ARCHIEF AJAX e scherpste herinneringen die Gerrie Mühren aan een wedstrijd tussen Ajax en Volendam heeft, zijn die van 30 maart 1964. Eerder die week is de opa van de latere Ajacieden Gerrie en Arnold Mühren overleden en in stadion de Meer wordt een minuut stilte gehouden voor de Volendamse duizendpoot die veel voor het voetbal had betekend. In het team van Volendam speelt diens net acht tienjarige kleinzoon Gerrie mee. 'Ik stond op mijn zestiende jaar al in het eerste van Volendam,' vertelt de huidige scout van Ajax. 'Maar deze wedstrijd zal me altijd bijblijven. Stond ik daar in het grote stadion de Meer terwijl er een minuut stilte voor mijn opa werd gehouden. Ik dacht: doe er wat mee opa, je was toch gek op Volendam! 'Ajax was op een 2-1-voorsprong gekomen door twee goals van Bennie Muller, wat eigenlijk nooit voorkwam. Hij was een prima middenvelder, maar scoren deed hij niet zo vaak. Maar wij kwamen langszij, 2-2. In de slotfase kreeg Ajax een penalty. Sjaak Swart nam die altijd, maar Bennie zei dat hij er al twee had gemaakt en dat hij deze zou nemen. Want hij wilde zo graag een hattrick maken. Onze keeper pakte de bal echter, gooide hem direct uit en Dick "De Knoest" Tol scoorde de winnende 2-3. In mijn ■verdere carrière dacht ik altijd als ■er een minuut stilte was, dat we die wedstrijd zouden winnen. Daar ■zorgde opa voor. Wat ik ook nooit I meer zal vergeten van dat duel is de Iruzie tussen Sjaak en Bennie. Ze Iwaren de grootste vrienden, maar Itoen even niet.' IZo is het eigenlijk ook tussen Vo- ■lendam en Ajax. De clubs zijn de Jgrootste vrienden, maar in die ander half uur even niet. Gerrie Mühren speelde er in zijn voetballeven be hoorlijk veel. Van zijn 16de tot 21 ste Jjaar als Volendam-speler tegen Ajax, tot zijn dertigste als Ajacied tegen Volendam en aan het einde van zijn loopbaan weer als Volendammer te- ■gen Ajax. 'Dat laatste jaar was onder Daley Blind is de recentste debutant tegen FC Volendam. Hij maakte op 7 december 2008 zijn entree in Ajax 1.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 15