'Het is goed om mee te maken dat het er bij andere clubs anders aan toegaat, dat niet alles maar vanzelfsprekend is' 37 15 INTERVIEW W Gecontracteerd vorige clubs ROBBERT SCHILDER Volledige naam Robbert Schilder Geboren 18-04-1986 Geboorteplaats Amstelveen 04-04-2005 Contract tot 30-06-2009 Positie Middenveld Heracles Almelo Debuut Ajax 08-02-2006, Ajax-Willem II (1-0) Wedstrijden/ doelpunten bij Ajax W D Competitie 20 1 Beker 3 0 UEFA Cup 3 0 JC Schaal 1 0 Totaal 27 1 Feyenoord (2-0) verzachtte de pijn inmiddels iets. 'Het is moeilijk te verklaren waarom we zon enorme terugval kregen,' zegt Schilder. 'We hebben een paar keer ook echt weinig kansen gecreëerd, dat was nog het zorgelijkste aspect van het hele verhaal. Maar het leek ook wel of alles wat tegen kan zitten op een gegeven moment ook tegenzat. We hebben een paar rode kaarten gekregen, die niet allemaal terecht waren. Om over dat afgekeurde doelpunt tegen Heracles nog maar te zwijgen.' De negatieve reeks wierp een donkere schaduw over een periode die vanuit Schilders persoonlijke perspectief toch voor grote tevredenheid zou mogen zorgen. Mede door blessures en schorsingen van teamgenoten was hij sinds de winterstop een paar keer basisspeler, terwijl hij voor de competitieon derbreking nauwelijks aan de bak kwam. 'In de voorbereiding op het seizoen heb ik bijna alles gespeeld. Dat ging goed en dat was ook aanleiding voor Ajax om me toen niet naar NAC te laten gaan. Tijdens het trainingskamp in Portugal zag ik al aankomen dat ik in de ploeg zou komen. Thomas (Vermaelen) was geblesseerd en ik mocht in zijn plaats meedoen in de oefenwedstrijd tegen VfB Stuttgart.' Zondag mocht hij als vervanger van de Zweed Kennedy Ba- kircioglü nog tien minuten proeven van de Klassieker tegen Feyenoord en na de midweekse ontmoeting met Fiorentina in Italië wacht vandaag Volendam. Op papier een gemakkelijke opgave voor Ajax, maar de praktijk wees dit seizoen al twee keer anders uit. In het bekertoernooi vonden de Amsterdam mers hun Waterloo in het Kras Stadion, terwijl in datzelfde decor een paar weken later ternauwernood werd gewonnen in competitieverband (1-2). 'Aan het begin van dit seizoen zou je bij Ajax - Volendam misschien een doelpuntenfestijn verwachten,' zegt Schilder. 'Maar die twee wedstrijden daar hebben wel bewezen dat we op onze hoede moeten zijn. Daarbij is Volendam de laatste weken sowieso goed bezig. Ze maakten het Twente ook nog vrij lastig, ook al stonden ze lange tijd met tien man.' Dat hij vanmiddag bij de startende elf Ajacieden hoort, lijkt onwaarschijnlijk als Vermaelen en Jan Vertonghen weer fit zijn en trainer Marco van Basten geen rekening hoeft te houden met schorsingen in zijn selectie. 'Natuurlijk is dat jammer, maar ik ken mijn plek. Als ploeg moeten we nu vol gaan voor de tweede plaats. Dat is het doel voor de resterende maanden. Daarbij hoop ik zelf nog wat te spelen. Je weet nooit hoe het loopt, qua blessures en schorsingen. Maar het zou wel mooi zijn als ik straks op het veld afscheid J& kan nemen van deze club. 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 14