A IAX CONTRACTEERT JEUGDSPELERS AJAX cultuur VIVAVOLENDAM! DE AFTRAP 11 VS®' Timothy van der Meulen. Aras Özbiliz. Ajax heeft vier jeugdspelers gecontracteerd. Het gaat om de A-junioren Johan Kap- pelhof, Timothy van der Meulen, Aras Özbiliz en Tom Overtoom. Verdediger Van der Meulen en aanvaller Özbiliz tekenden een contract voor tweeënhalf seizoen. Verdediger Kappelhof en middenvelder Overtoom binden zich voor anderhalf seizoen aan de club met een optie voor nog een seizoen. De contracten gaan in per l januari 2009. Manager technische zaken Danny Blind: 'We zijn blij dat deze jeugdspelers zich op deze manier hebben verbonden aan Ajax. Op dit moment zitten de vier spelers nog in de A-junioren, maar Kappelhof, Van der Meulen en Overtoom hebben inmiddels hun opwachting gemaakt in Jong Ajax. Van alle vier is het de bedoeling dat ze volgend seizoen aan de selectie van Jong Ajax worden toegevoegd.' tekst Klaas vos Denkend aan Volendam, zie ik een knusse doch bedrijvige haven, waar de hele wereld fotograferend rondstruint, aan de paling of de broodjes haring gaat, zich in klederdracht hijst en nog meer foto's maakt, zie ik café het Hemeltje, dat die bewuste oudejaarsnacht in een hel veranderde; zie ik de graven van jonge mensen voor wie ontsnappen aan die gruwelijke vuurzee niet meer mogelijk was; zie ik die dappere andere jonge meiden en jongens die gehavend en getekend hun leven weer moedig en als nieuw oppakten en vormgaven en nog steeds vormgeven. Denkend aan Volendam, hoor ik opera, palingblues, the Cats, Jan Smit, soms volkomen voorbij mijn eigen smaak dan weer raak in hart en kloten, vrolijkstemmend dan wel tranentrekkend. Denkend aan Volendam, zie ik wijdbroeken van weleer en oranjehemden van nu. zie ik de Knoest het net aan flarden schieten, Klaas Karregat noeste arbeid verrichten, de ge slepen bewegingen van Johan Steur, de robuuste keeper uit deAjax-jeugd Verhoeven, de ogenschijnlijk slome doch lepe Jack Tuyp; zie ik Arie Obdam in een guur Olympisch Stadion het grote Ajax onder van Gaal tegen alle verhou dingen in de das om doen; zie ik een moeizame pot aan de Dijk met Litmanen in onze gelederen, een nog moeizamere pot onlangs met de hakken over de sloot der overwinning en recent ook een desastreuse pot om de beker waarin de oranjehemden ons in ons rood-witte hemd zetten. Denkend aan Volendam, zie ik de fenomenale broers Müh- ren, die met één been konden waar anderen er eigenlijk drie voor nodig hebben; zie ik ze ook in hun natuurlijke hartelijk heid en in alles de belichaming van de spreuk die bij Gerrie Mühren in huis hangt dat voetbal plezier is. Zie ik ook de beminnelijke en in mijn ogen zeer bekwame Wim Kwakman, al weer zoveel jaren een van onze betrouw bare opleiders op de Toekomst; zie ik Wim Jonk en zijn inzicht en traptechniek, weer samen met Den nis Bergkamp onder het ene Ajax-dak gekomen. Denkend aan Volendam, zie ik Keje Molenaar, advocaat van het goede voetbal, altijd bereid tot meedenken; zie ik Dik de Boer, boegbeeld die als trainer helaas daarvoor de tol betaalde. Denkend aan Volendam, ervaar ik wederom de genoeglijke uren na de wedstrijden aan de Dijk met bier, borrel, happen aal en haring, met bijvoorbeeld wijlen Bert Jacobs. Onze club noem ik vaak het Volendam van Europa. Dat waren we zeker toen we nog in de Meer gehuisvest waren. Zo klein toch zo groot kunnen wezen. Dat is ook uniek. David tegenover Goliath. En ik ben ervan overtuigd dat een Davidmentaliteit ons ook nu overeind kan houden. Ondanks een Goliatheske ArenA en organisatie blijven we een soort Volendam. Dat is niet erg. Het komt dan aan op intelligentie, inventiviteit en inzet. Daarmee kun je ver komen. Dat heeft het echte Volendam tegenover ons al bewezen. Hopelijk vanmiddag niet weer. Johan Kappelhof. Tom Overtoom.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 10