ajax cultuur AJAX VANDAAG TAHAMATA VERLAAT AJAX 15.02.2003 AJAX - HERACLES 6 jaar geleden - :Jt - JHH leiding terecht en speelde Deemoedig buigen wij het hoofd In ons rood en witte huis Zijn wij geen kat maar muis Gebeurt wat niemand had geloofd Van droom en waarheden beroofd Nagelen wij de coach incluis Een blinde aan het kruis. Smeulend vuur opnieuw gedoofd En als donkerte gaat wenken Ver weg een stem die zegt 'houd moed Laat uw voetbalziel niet krenken Recht uw rug het komt wel goed' Houd ik niet op te denken Hoelang nog eb in plaats van vioed? De feestelijke opening van het gehandicaptenplatform is vandaag precies zes jaar geleden. Met een symbolische treffer opent Marco van Basten het nieuwe gehandicap tenplatform in deArenA. Ook burgemeester Job Cohen is bij de opening betrok ken. Ajax heeft 120 plaatsen in het stadion gereserveerd voor rolstoelgebonden supporters. Gemiddeld kunnen per wedstrijd 60 van hen plaatsnemen op het unieke gehandi captenplatform van de Amsterdam ArenA. Tevens bevinden zich, tussen de le en 2e ring aan de Noord- en Zuidzijde, nog eens in totaal 60 plaatsen voor rolstoel gebonden Ajax-seizoenkaarthouders. De kaartjes voor de (verplichte) begeleiding van deze bezoekers, zijn voor rekening van Ajax. Onlangs, op 16 november 2008, was doelman Maarten Stekelenburg aanwezig bij de opening van het platform voor visueel gehandicapten en de officiële lancering van Ajax Audio. Sindsdien is de wedstrijd ook voor visueel gehandicapte supporters uitstekend te volgen. tekst Huisdichter Cornelis 4 februari 2009 Zware tijden. 'Voor iedereen ja. Spelers, coaches, supporters, noem maar op. Voor iedereen die de club een warm hart toe draagt. Als we maar geen pa niekvoetbal gaan spelen.' Paniekvoetbal? 'Daar leek het tegen Vitesse een beetje op. Waarom een elftal in deze periode, waarin rust en zekerheid gepredikt worden, tegen Vitesse 3-4-3 laten spelen? En we missen hoe je het ook wendt of keert een tweede spits. Had ge hoopt dat Ajax Poepon terug zou halen. Wordt volwassen bij Sparta. Of Demouge, of Garcia of... Ben best jaloers op die club met Toivonen.' En nu? 'Weet ik niet. Ben een relatieve leek. God mag weten waarom er niet zo langzamerhand een stabiel geheel ontstaat. Iedereen is van goede wil, dat zie ik ook wel. Enfin. We zullen geduld moeten hebben. Moeilijk, maar we zijn het (helaas) gewend.' Nog naar Florence? 'Drie dagen ja. Slenteren door de stad. Ons vergapen aan Botticelli, Da Vinci, Michelangelo. Genieten in Trattoria II Cibreo. Maar vooral vurig hopen op een wederopstan ding van ons aller!' Geen vrolijk gedicht. 'Nee.' Simon Tahamata I Ajax aan het einde van het seizoen. De techniektrainer ÉK) van de Ajax-jeugdopleiding MF vertrekt voor vijfjaar naar Al j -- {^^7 Ahly in Saudi-Arabië,waar MMMHalk 1*% "I hij dezelfde functie gaat W H •'••"•.ËËiiïS bekleden. 'Fantastisch dat Ajax deze I Tahamata kwam op elfja- van 1976 tot 1980 in totaal 149 wedstrijden in het eerste elftal. In 2004 keerde hij voor het laatst terug bij de club. Destijds maakte hij de overstap van het Belgische GBA waar hij coördinator van de jeugdopleiding was. 'Het is een grote uitdaging om in Saudi-Arabië aan de slag te gaan,' vertelt de trainer. 'Ik ben Ajax dan ook dankbaar dat ze meewerken, want ik heb nog een contract tot 2012 bij de club. Wel wilden ze graag dat ik dit seizoen af zou maken. En dat doe ik natuurlijk met alle liefde.' Bij Al Ahly wordt Tahamata de techniektrainer van de teams U19, U17, U15, U13, UI 1 en U9. 'Voor mij is het een zegen dat ik de Arabische jeugd mag trainen. Dat ik weg zou gaan omdat ik niet met Marco van Basten op kan schieten, is echt grote onzin.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 9