URBY EMANUELSON N C E( A geeft @ntwoord LUU 35 GEEFT @NTW00RD adidas w* ididas ajax.tv a Via een e-mail aan de website van Ajax konden supporters een vraag stellen aan Urby Emanuelson. De multi-inzetbare links- poot vertelt onder meer over zijn ultieme Ajax-gevoel en zijn 'nieuwe' positie. C 'V http://www.ajax.nl/web/show Ajax - Home Googld Sponsor .{oriMI Wat is je mooiste goal voor Ajax? Gerard Grevelink, Wolvega 'Bijzaken geven een doelpunt waarde. Als je de 6-0 met een om haal scoort, dan is dat leuk, maar een mooi doelpunt scoren op een belangrijk moment: dét is pas genieten. Daarom vind ik mijn doelpunt tegen FC Groningen in 2006 bijzonder. Het stond toen 2-2 en ik maakte de beslissende. Luis Suarez speelde toen nog voor Groningen en hij heeft het er nu nóg over.' Denk je dat jullie kans hebben tegen Fiorentina? Maurice Heijkoop, Voorhout 'Het wordt een zware pot, maar we zijn zeker niet kansloos. On dertussen hebben we al wat videobanden van Fiorentina bekeken en ik zie zeker mogelijkheden. Vorig seizoen heb ik ze in de UEFA Cup tegen PSV zien spelen en toen had PSV het in Florence al af moeten maken.' Wat is jouw mooiste wedstrijd voor Ajax geweest en waarom? Yorick Westland, Huizen 'Dat was tegen Internazionaie in de Champions League. We speelden een fantastische eerste helft op een erg hoog niveau waarin we 2-0 voor kwamen. Ik speelde tegen Figo en eigenlijk kwam hij er niet aan te pas. Helaas eindigde de wedstrijd in 2-2 doordat het wel heel erg veel kracht kostte.' Vind je dat je bij het Nederlands elftal hoort? Daan Maasson, Dordrecht 'Uitkomen voor Oranje is fantastisch, maar niemand kan een plaats eisen. Na mijn mindere seizoen gaat het dit jaar in ieder geval weer beter. Ik zit goed in mijn vel en ben belangrijk voor Ajax. Daar concentreer ik me in eerste instantie op en dan hoop ik dat de uitnodiging voor het Nederlands elftal weer binnenkomt.' Wat is jouw ultieme Ajax-gevoel? Anja Weggelaar, Alkmaar 'Het traditionele thuisshirt. Waar je ook ter wereld komt, iedereen weet wie je bent als je dat roodwitte tenue aanhebt. Als je het shirt aantrekt, dan sterkt het je. Iedereen wil ooit in het Ajax-shirt spelen.' Moet er nog wat verbeterd worden in jouw spel? Lars de Vries, Amsterdam 'Nu ik als hangende linksbuiten speel, moet ik nog leren denken ais een pure aanvaller. Het aanvalsinstinct van Miralem Sulejmani en Luis Suarez heb ik nog niet. Door veel op deze plek te spelen, wordt dat steeds beter.' Je bent ooit ontdekt op een talentendag. Hoe gaat dat op zo'n dag? Milou den Boer, Nieuw-Lekkerland 'Een talentendag is een heel speciale dag. Al die honderden voet ballertjes zijn ontzettend nerveus. Ik deed mee toen ik zeven jaar was en in de jeugd van Voorland speelde. Wat ik er nog van weet, is dat er kleine partijtjes werden gespeeld en dat iedereen zijn ontzettende best deed om op te vallen. Dat ik uiteindelijk bij Ajax mocht komen spelen, was een droom die uitkwam.' Wat vind je van je nieuwe positie als linksbuiten? John Tissen, Broekhuizenvorst 'In het verleden heb wel vaker als "valse" linksbuiten gespeeld, maar in Ajax 1 speelde ik voornamelijk linksback. In mijn ogen kom ik beter uit de voeten op de plaats waar ik nu sta. Ik ben altijd al een aanvallend ingestelde speler geweest die het van zijn acties moet hebben.' Wat is jouw grootste voetbaldroom? Dion Breeuwsma, Purmerend 'Ik zou dolgraag eens met het Nederlands elftal mee willen doen aan een groot voetbaltoernooi. Afgelopen jaar ging ik niet mee naar het EK in Zwitserland en Oostenrijk, maar in 2010 hoop ik er in Zuid-Afrika zeker bij te zijn.' Wat doe je in je vrije tijd? Daan Prins, Haarlem 'Die besteed ik vooral aan mijn vriendin en mijn dochtertje van bijna twee. Als voetballer ben je natuurlijk regelmatig van huis en dus ben ik als ik vrij ben, met hun op stap. Dan gaan we op bezoek bij familie en vrienden. Beiden zijn erg belangrijk voor me omdat ze door dik en dun achter me staan.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 33