BIJNA SENSATIE, TOCH AVERIJ 'ik stond tweehonderd procent geen buitenspel' EREDIVISIE LUIS SUAREZ 2-2 (o-2) ajax: Ajax vocht zich tegen Heracles Almelo na een 0-2-achterstand knap terug tot 2-2. De overwinning lag zelfs nog op de loer, maar het zat de ploeg van Marco van Basten niet mee. Opnieuw averij dus, in het tweede thuisduel van 2009. En dat terwijl Ajax diep in blessuretijd er toch echt met de overwin ning vandoor leek te gaan. Luis Suarez schoot van dichtbij binnen, de ArenA ontplofte, maar de grensrechter vond dat de üruguayaan buitenspel stond, 'ik stond tweehonderd procent geen buitenspel,' luidde de terechte reactie van Suarez. 'ik vertrok twee meter achter mijn man vandaan.' Van Basten reageerde furieus op de beslissing van de arbitrage. 'Je zit de hele wedstrijd op het puntje van je stoel, dan lijken we na keihard werken toch nog te gaan winnen en dan steekt de grensrechter ineens zijn vlag in de lucht. Dan kan je je boosheid even niet onderdrukken, ik geloof dat de scheidsrechter naar eer en geweten heeft gehandeld, maar hij had het gemakkelijk even bij de vierde man kunnen navragen.' Het was een sensatie geweest als Ajax toch nog met drie pun ten van het veld zou zijn gestapt, want bij rust stond Heracles al met 0-2 voor. Ricky van den Bergh opende in de twaalfde minuut de score door Maarten Stekelenburg met een geplaatst afstandsschot te verrassen. In de 31ste minuut verdubbelde Vojtech Schulmeisterde score. De Tsjech profiteerde van slecht uitverdedigen van de Ajax-defensie. Dat daar geen Amsterdams doelpunt tegenover stond, was niet omdat Ajax geen kansen kreeg. Integendeel: het re gende mogelijkheden, maar door pech en een gebrek aan scherpte kwam de thuisploeg niet tot scoren. Waar soms alles meezit, zat nu alles tegen. Al in de vijfde minuut werd Dario Cvitanich vrij voor het doel gezet door Suarez, maar was de balaanname van de spits net niet goed. Vlak daarna stuitte Suarez twee keer achter elkaar op de prima keepende Martin Pieckenhagen. Ook na de openingstreffer van Heracles waren er nog genoeg mogelijkheden voor Ajax, maar steeds zat het net niet mee. 'Je zag wel dat het vertrouwen langzaam wegebde uit de ploeg,' aldus Van Basten. 'Er heerste iets van: het zal toch niet weer gebeuren?.' Na de 0-2 besloot Van Basten Urby Emanuelson te wisselen voor Siem de Jong. 'Er moest iets gebeuren. En met De Jong kozen we voor iets meer zekerheid.' in de tweede helft leek het vechten tegen de bierkaai. Hera cles verdedigde goed en Ajax creëerde ondanks veel strijd weinig mogelijkheden meer. Twintig minuten voor tijd (met Jeffrey Sarpong in het veld voor Vurnon Anita) kantelde het duel alsnog. Op aangeven van De Jong maakte Miralem Sulejmani in de 70ste minuut vanaf de lin kerkant de aansluitingstreffer. Vlak daarna werd De Jong in het zestienmetergebied neergelegd door Pieckenhagen. Luis Suarez benutte de door scheidsrech ter Pol van Boekei toegekende strafschop feilloos. Het was weer gelijk, het publiek ging vol achter het elftal staan en Ajax gooide er met aanjager Sarpong een ongekend slotoffensief uit. Leo nardo kwam nog in het veld voor Cvitanich en er ontstonden opnieuw veel kansen. Heracles-verdediger Birgir Maertens redde zijn ploeg door een bal van de lijn te halen en in bles suretijd werd er zelfs gescoord. Maar dat doelpunt gaat dus niet de boeken in. 'Dat is heel jammer,' concludeerde Van Basten. 'Er zal nu nog wel even worden nagepraat over de wedstrijd, maar over een tijdje weet iedereen alleen nog maar dat het in 2-2 is geëindigd.' AJAX - HERACLES ALMELO Dinsdag 3 februari 2009 Amsterdam Arena - 46.355 Scheidsrechter: Pol van Boekei Scoreverloop: 12. Ricky van den Bergh 0-1,31. Vojtech Schulmeister 0-2, 70. Miralem Sulejmani 1-2, 73. Luis Suarez 2-2 (pen.) Maarten Stekelenburg Gregory van der Wiel Rob Wielaert, Jan Vertonghen, Robbert Schilder; Gabri, Miralem Sulejmani, Vurnon Anita (61Jeffrey Sarpong); Luis Suarez, Dario Cvitanich (76. Leonardo), Urby Emanuelson (39. Siem de Jong) Coach: Marco van Basten Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Toby Alderweireld, Oleguer, Rasmus Lindgren HERACLES ALMELO: Martin Pieckenhagen Emmanuel Boakye Remon de Vries, Mark-Jan Fledderus (85. Tim Breukers), Juha Hakola (68. Paddy John); Mark Looms, Ricky van den Bergh, Birger Maertens; Darl Douglas (73. Willie Overtoom), Kwame Quansah Vojtech Schulmeister Coach: Gert Heerkes Niet ingezet: Lukas Bajer, Bas Dost, Everton, Jorg van Nieuwenhuyzen 1Jeffrey Sarpong kende een prima invalbeurt en was de aanjager in het laatste deel van het duel. 2. Met een mooi, geplaatst schot tekent Miralem Sulejmani voor de aansluitingstreffer. FOTO: GERARD VAN HEES 3. Vol ongeloof kijkt Luis Suarez naar de grensrechter als zijn winnende treffer is afgekeurd. 4. Gabri werd opnieuw de Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door BDO.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 27