JONG AJAX BLIJFT MEEDOEN OM DE TITEL A1 ndanks de puntendeling van Jong Ajax bij Jong FC Groningen (1-1), bleef Jong Ajax tot en met maandag koploper in de Beloftencompetitie. Adrie Koster moest flink wat omzettingen doorvoeren in zijn ploeg ten opzichte van de wedstrijd van een week eerder tegen Jong Willem II. De coach beschikte over de diensten van A- selectiespelers Kenneth Vermeer, Rasmus Lindgren, Evander Sno, Javier Martina, Kennedy en Leonardo. Bovendien was Daylon Claasen weer van de partij. De Zuid-Afrikaan was de voorgaande weken in Rwanda waar hij met zijn vaderland aantrad op de African Youth Cup en deelname aan het WK U20 bewerkstelligde. Met de ervaren krachten schoot Jong Ajax uit de startblokken. Al in de vierde minuut bediende A-junior Marvin Zeegelaar vanaf links de ingelopen Kennedy op maat. De Zweed tikte eenvoudig de bal tegen het net van het Groningen-doel. Slechts één keer werd Jong FC Groningen echt gevaarlijk. Darko Bodul excelleerde 'Kenneth pakte die bal echt prachtig,' zei Koster over keeper tegen Jong Willem II. Kenneth Vermeer. 'Op dat moment redde hij ons.' Waar Koster in de tweede helft hetzelfde strijdplan verwacht te, kwam hij bedrogen uit. 'Voetballend was het echt stukken minder. We liepen te veel met de bal in plaats van deze rond te laten gaan.'Jong FC Groningen creëerde daardoor een aantal mogelijkheden, maar de thuisploeg wist pas te scoren uit een strafschop. Robert Pomstra liet Vermeer in de 53ste minuut kansloos vanaf elf meter. Na de gelijkmaker bracht Koster de jonge Tom Overtoom in de ploeg. Voor de A-junior, die in de plaats kwam van Lindgren, betekende het zijn of ficiële debuut in Jong Ajax. Jong Ajax versloeg een week eerder Jong Willem II met 2-0. Darko Bodul verzorgde beide treffers op de Toekomst. Bodul was niet alleen vanwege zijn doelpunten een van de smaak makers in de ploeg van Adrie Koster, de Kroaat viel ook op door zijn nimmer aflatende werklust. De spits, die na rust de aanvoerdersband overnam van Danilo, legde op de Toekomst bijna een halve marathon af. Bodul behield, op enkele mo mentjes na, meestal ook zijn scherpte voor doelman Ariën Pietersma. Na een halfuur rondde de spits een zelf opgezette aanval fraai af. Bodul kwam op de middenlijn in balbezit, ging een geslaagde combinatie aan met Javier Martina en rondde vervolgens ook ijskoud af: 1 -0. Een kwartier voor tijd verdubbelde Bodul zijn totaal. Goed geholpen door het voorwerk van rechtsbuiten Martina, sloeg de Ajacied in de rebound toe: 2-0. Koster maakte zijn jongste spelers terecht complimenten. Verdediger Johan Kappelhof, aanvaller Marvin Zeegelaar en middenvelder Rodney Sneijder zijn op papier 'gewoon' nog A-junior. De jonkies presenteerden zich zelfbewust op de Toekomst. Ajax Al heeft zich geplaatst voor de halve finale van het be kertoernooi. De ploeg van Frank de Boer was vorige week zaterdag in de kwartfinale met 3-0 te sterk voor Willem II Al. Het bekerduel met Willem II was de eerste echte wed strijd van het jaar voor Ajax AlVanwege afgelastingen was de competitie namelijk nog altijd niet hervat. Ajax, dat het moest doen zonder de zieke Rodney Sneijder, kwam tegen Willem II al snel op voorsprong door een eigen doelpunt van de Brabanders. In de 45ste minuut verdubbelde Randel Shakison na een snelle Amsterdamse counter de score. In de tweede helft werd het spel iets slordiger. Willem II drong wat meer aan en kreeg ook een paar goede mogelijkheden. Ricardo van Rhijn gooide in de 66ste minuut de wedstrijd op slot door de 3-0 te maken. Na een combinatie met Geoffrey Castillion rondde de inschuivende verdediger heel mooi af met een geplaatst afstandsschot.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 23