Je moet deze wedstrijd altijd los van de ranglijst zien' 15 INTERVIEW W EXTRA'S MAARTEN STEKELENBURG %EGON 'Zulke discussies houd je altijd. Maarten is de vaste keeper van het Nederlands elftal en de afgelopen jaren was hij dat al bij Ajax. Hij verdient ons vertrouwen.' Intussen is de achterstand op koploper AZ plotseling enorm en lijkt Ajax te moeten strijden om Europees voetbal in plaats van mee te dingen naar de landstitel. 'We moeten nu geen gekke dingen gaan doen,' vindt de aanvoerder. 'De club is afgelopen jaar een nieuwe weg ingeslagen en daarop moeten we doorgaan. We zijn het seizoen begonnen met veel nieu welingen en jonge jongens. Het was te verwachten dat er ups en downs zouden komen, al mag het nooit zo afzakken als nu het geval is. We hebben kwaliteit in overvloed, maar hebben nog meer tijd nodig om daar een uitgebalanceerd team uit te smeden.' Een snelle remedie voor het kwakkelende Ajax kan niemand noemen, ook Stekelenburg niet. 'Je hoort altijd dezelfde din gen die in zo'n situatie worden geroepen. Hard werken op de training, je uiterste best doen in de wedstrijden. Het zijn clichés. Je moet altijd met maximale inzet en bezieling spelen, dat beseffen wij ook. Het mag niet uitmaken of je drie punten achter staat op AZ of veertien.' Hij weerspreekt de stelling dat bij Ajax te veel voetballers rondlopen die niet thuis geven als het op bikkelen aankomt. 'We willen wedstrijden winnen, dat is het eerste doel. Ver volgens is er het streven om dat te doen via mooi voetbal. Maar als dat om wat voor reden dan ook niet gaat, is er altijd plan B. Dan moet er gestreden worden. Iedereen is zich daar terdege van bewust.' De oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Tune sië van afgelopen woensdag kwam voor Stekelenburg als een welkome onderbreking van de moeilijke tijden die hij met zijn club doormaakt. Hij voelde het vertrouwen van bondscoach Bert van Marwijk, die er in aanloop naar de vriendschappelijke wedstrijd in Tunis ook al geen mis verstand over liet bestaan wie onder zijn leiding eerste doelman van Oranje is. De blessure van Stekelenburg en de kortstondige comeback van Van der Sar in de kwalifi catiewedstrijden tegen IJsland en Noorwegen heeft daar niets aan veranderd. 'Het is zinloos om mij met hem te vergelijken. Hij heeft al zo veel gepresteerd en staat nu op 38-jarige leeftijd nog te keepen op een niveau dat werkelijk ongekend is. Het was van meet af aan duidelijk dat Edwin dit voor één keer wilde doen, omdat Henk Timmer en ik allebei geblesseerd waren.' Was Timmer de afgelopen week nog zijn collega en Volledige naam Maarten Stekelenburg Geboren 22-09-1982 Geboorteplaats Haarlem Gecontracteerd 01-07-2001 Contract tot 30-06-2012 Positie Doelman Vorige clubs Debuut Ajax 11-08-2002, Ajax - PSV (3-1) interlands 8 Laatste int: 12-09-2007, Albanië - Nederland (EKKW, 0-1) Wedstrijden/ doelpunten bij Ajax W D Competitie 129 0 Play-offs 12 0 Beker 11 0 CL 110 Voorronde CL 5 0 UEFA Cup 12 0 JC Schaal 4 0 Totaal 184 O sparringpartner bij Oranje, vandaag treft Stekelen burg hem als tegenstander. Ajax - Feyenoord is als altijd een beladen affiche, ook nu beide ploegen beneden hun stand leven. De Rotterdammers lijken voorzichtig op te krabbelen uit een ongekend diep dal, met op de abso lute bodem het ontslag van trainer Gertjan Verbeek, begin januari. Ajax' aartsrivaal staat nog altijd slechts twaalfde, maar dat zegt Stekelenburg niets. 'Nog los van het feit dat wij zelf niet in beste doen zijn, moet je deze wedstrijd altijd los van de ranglijst zien. De historie, de sentimenten, dat zorgt allemaal voor iets extra's. Maar aan de andere kant moeten we juist proberen elke wedstrijd zakelijk te benaderen. Ook tegen Feyenoord staan drie punten op het spel en die hebben we hard nodig.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 14