Vitesse is nu meer een team' "Theo Bos heeft vanaf dag één eerst de nadruk gelegd op het verdedigende aspect. Te gemakkelijk werden doelpunten weggegeven en dat wilde hij duidelijk anders zien. De organisatie staat op dit moment goed en dat resulteert in drie wedstrijden zonder tegentreffer. En daarin gaven wij ook maar weinig kansen weg. De rest van het elftal moetje daarin ook betrekken. Het verdedigen begint voorin en als je ziet hoeveel verdedigend werk spelers als Van Wolfswinkel en Junker verrichten. Vitesse is nu meer een team." Hoe kijk je tegen je eigen prestaties aan? "Ik denk dat ik redelijk tevre den kan zijn. Ik steek er niet met kop en schouders boven uit, maar dat had ik ook niet verwacht. Dat hoeft ook niet. Het systeem met twee spitsen vind ik prettig. Het geeft mij de mogelijkheid om mee op te komen en dat zijn de leuke extraatjes voor een verdediger. Als verdediger is je primaire taak toch het uitschakelen van je directe tegenstander, maar als het even kan ga ik graag mee naar voren." Zo kreeg Roy Beerens, toch niet de minste vleugelaanval ler, een vervelende avond. "Hij had inderdaad niet veel te vertellen, maar ik was niet zo blij met zijn wissel. Zijn vervanger, Paolo Henrique, is ook geen misselijke speler en een invaller wil zich altijd bewijzen. Van mij had Bee rens dus nog wel wat langer mogen blijven staan." Vanmiddag mag je het opnemen tegen wederom een uitstekende speler: Luis Suarez. "Suarez is een fantastische speler die in zijn eentje een wedstrijd kan beslissen. Het is een grote uitdaging om hem te bespelen. Als je hem kunt uitschakelen, haal je een angel uit de ploeg. Ajax heeft natuurlijk wel wat goed te maken na het gelijke spel tegen Heracles Almelo en om niet nog verder achterop te raken, zullen ze gebrand zijn om hier te winnen. Aan de andere kant willen wij de goede reeks voortzetten. Het kan dus een aardig potje worden."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 9