STILLE KRACHT IN ARNHEMSE DEFENSIE: In Friesland maakte Nicky Kuiper eerder dit seizoen zijn basisdebuut in het eerste elftal. Net als in de voorbije weken maakte de negentienjarige linker verdediger ook afgelopen dinsdag wederom een solide indruk. Zowel in het Abe Lenstra Stadion als in GelreDome werd zonder tegendoelpunt gewonnen van sc Heerenveen. Doordat driemaal achter elkaar de 'nul' is gehouden heeft kritiek op de achterhoede plaatsgemaakt voor waar dering. En terecht, de ver dediging staat als een huis en zorgt voor vertrouwen bij de rest van het elftal. Vitesse Vandaag meldde zich bij de stille kracht in de Arnhemse defensie die na de winst op Heerenveen al meteen uitkeek naar de volgende uitdaging: Luis Suarez. Nicky Kuiper, ineens sloeg afgelopen dinsdag de kramp toe. Een gevolg van twee wedstrijden kort achter elkaar? "Ik kreeg zelfs in beide benen kramp! De wedstrijd afgelopen dinsdag was op verschillende fronten zwaar. Niet alleen met Heerenveen als tegen stander, maar ook door het loodzware veld en de wedstrijd van drie dagen eerder (Willem II, red.) in de benen kon ik op een gegeven moment niet meer verder spelen." Welkom in de Eredivisie. "Op deze manier kom je er wel achter dat het niveauverschil met Jong Vi tesse groot is. Het is niet even 'rustig een potje voetbal spelen'. Niet dat ik zo de wedstrijden van het tweede elftal in ga, maar om aan te geven dat je vanaf minuut één volledig geconcentreerd moet zijn om je taken goed uit te voeren. Het was jammer dat ik de wedstrijd tegen Heerenveen niet heb kunnen uitspelen, maar we hebben voldoende goede spelers op de bank zitten. Dat bleek ook met het inbrengen van Kevin (Van Diermen, red.). Die deed het prima." Het lijkt er op dat je de concurrentie strijd met collega Jeroen Drost momen teel hebt gewonnen? "Daar ben ik eigenlijk niet mee bezig. Als ik speel, wil ik laten zien wat ik kan en dat ik op deze positie hoor te staan. Het klopt dat er meerdere spelers voor deze positie in aanmer king komen. Jeroen hoort daar ook bij, maar van een strijd wil ik niet spreken. Eerder van gezonde concur rentie. Jeroen Drost deed het tegen sc Heerenveen trouwens erg goed als centrale verdediger. Hij kan daar dus ook uit de voeten." Drie achtereenvolgende duels de zo belangrijke 'nul' houden. De orga nisatie staat als een huis. Is dat de verdienste van de trainer?

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 8