Terugblik Aicax - Vitesse* =3 - O Jutsich mttr rf\fri VtitSfr! zondag 28 september 2008, Amsterdam Arena Suarez '61 Vertonghen '76, '82 De vierde wedstrijd van Vitesse dit seizoen werd gespeeld in de Amsterdam Arena tegen Ajax. Tot de 61e minuut hield Vitesse gastheer Ajax op 0-0. Maar uiteindelijk werd het, mede door twee doel punten van de Belgische verdediger Jan Vertong hen, 3-0. Er is in de tussenliggende periode wel het een en ander veranderd. Vitesse was in die periode erg zoekende, terwijl er nu twee keer op rij gewon nen is en de ploeg uit Arnhem vol zelfvertrouwen aan het duel kan beginnen. De openingsfase in Amsterdam was voor de Aja- cieden, net als het laatste half uur. In de tussenlig gende periode waren beide ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. De eindstand na negentig mi nuten was derhalve geflatteerd, maar gezien het laatste half uur wel verdiend: 3-0. Vitesse kreeg vlak voor rust de beste kans. Nicky Hofs schoot van dichtbij over het doel van Maarten Stekelen burg. Plaaggeest en dribbelaar Suarez opende in de tweede helft de score voor de Amsterdammers. De international van Uruguay tekende in de 61e minuut voor de 1-0. Na de openingstreffer wilden de Arnhemmers een stapje naar voren doen, maar de moedige poging werd snel afgestraft door twee treffers van Vertonghen. Trainer van Basten over die wedstrijd: "De eerste helft was niet goed. In de tweede helft heb ben we veel beter gespeeld en op basis daarvan verdiend gewonnen." Ook toenmalig hoofdtrai ner Hans Westerhof vond dat Ajax deze middag verdiend won. "We hebben het in de eerste helft helemaal niet slecht gedaan, maar de nederlaag was wel verdiend. Na de openingstreffer van Sua rez was het duel eigenlijk al beslist." Begin februari, ruim vier maanden later, is de stand van zaken in Arnhem veranderd. Daar waar in de eerste drie wedstrijden van het seizoen maar één punt werd gehaald, pakte Vitesse onder leiding van Theo Bos in de laatste drie wedstrijden zeven punten. Nu is het Ajax dat uit haar laatste drie wedstrijden maar één punt overhield. Het belooft vandaag dus op voorhand een spannende wedstrijd te worden. VITESSE-AJAX 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 25