"ik houd echt van het Nederlands voetbal" raakte hij echter buiten beeld en dat was ook de voornaam ste reden voor de aanvaller om terug te keren naar Dene marken. "Ik hoop nog steeds op het nationale team, maar eerst moet ik in goede vorm komen en goed spelen voor Vitesse." Bij Heerenveen was Nilsson, zeker de laatste twee seizoenen, een vaste waarde. Naast Alfonso Alves schitterde hij in de spits. Hij scoorde in drie seizoenen 22 keer. Hoe denkt Nilsson zelf over zijn spel? "Het is moeilijk in vorm te blijven in een ploeg waar je bijna nooit speelt. Wel ben ik gegroeid als persoon. Ik ben sterker geworden. Dat gaat mij zeker helpen op het veld. Als ik mijn ritme terug heb, weet ik zeker dat ik Vitesse kan helpen." Hoofdtrainer Bos is blij met de komst van de ervaren aanvaller. "Lasse is een prima speler die belang rijk kan zijn voor ons in de resterende wedstrijden en de verdere toekomst van de club.) Ook technisch direc teur Van Hintum is content met de komst van de Zweed. "Nilsson is een uitstekende speler. Hij komt graag hier naartoe en heeft een heel goed gevoel bij Nederland. Het is een jongen met een goede mentaliteit en ideaal voor het systeem met twee spitsen." Debuut Tegen zijn voormalige club Heerenveen viel Lasse Nils son voor de eerste keer in. In de twintig minuten die Nilsson meespeelde kon hij nog niet echt gevaarlijk worden. Wel zorgde hij voor houvast en dreiging voorin. Met de afwezigheid van de aan zijn enkel geblesseerde Kolk is een extra spits geen overbodige luxe. Junker en Van Wolfswinkel startten de afgelopen wedstrijden samen in de spits. Met Nils son als nieuwste aanwinst en Tarvajarvi, die terug komt van zijn oefeninterlands met Finland, komt Vitesse op vijf spitsen. Vijf verschillende spitsen met allen een geheel eigen speelwijze. Aan de trainer niet de taak om de twee beste spitsen op te stellen, maar het spitsen- koppel dat samen het beste rendeert voor de ploeg.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 21