zichzelf geen goede dienst. De twaalf punten uit vier duels in de maand december werd direct na de winterstop nog wel gevolgd door een knappe 4-2 zege in Nijmegen. Nadien wist de ploeg in drie wedstrijden niet meer te winnen en is de achterstand met AZ reeds opgelopen tot 11 punten. Wil Ajax nog een kans behouden op de dertig ste landstitel in de geschiede nis, zullen er vanmiddag drie punten meegenomen moeten worden naar Amsterdam. Realistisch gezien moeten de Amsterdammers de komende weken van wedstrijd tot wedstrijd kijken en zich eerder richten op plaats twee. Ook daar heerst grote concur rentie met regerend lanskam pioen PSV en de regionale kapers op de kust, FC Twente en sc Heerenveen. Volgende week staat ook nog eens de klassieker tegen Feyenoord op het programma, een duel die de aanhang niet graag verloren ziet gaan. Door de winst van FC Twente op NAC Breda (4-1) staan de Tukkers nu tweede en Ajax derde. Marco van Basten zal in ver gelijking met de midweekse wedstrijd weinig defensieve wijzigingen doorvoeren. Dat betekent een plaats onder de lat voor international Maarten Stekelenburg met voor hem Gregory van der Wiel, Jan Vertonghen, Robbie Wielaert en de van een schorsing terugkerende Thomas Ver- maelen. Op het middenveld zijn de Spanjaard Gabri en Miralem Sulejmani te ver wachten, terwijl de hoofd trainer kan kiezen uit Vurnon Anita, Eyong Enoh en Rasmus Lindgren. Voorin moet het trio Luis Suarez, Urby Emanuelson en Dario Cvitanich (zie foto) voor de zo welkome doelpun ten zorgen. Net zo welkom is de minimale doelstelling van de directie in Amsterdam: deelname aan de Champions League. Plaats twee geeft weliswaar recht aan deel name in de voorronde, maar of men daar in Amsterdam na de uitschakelingen in de laatste jaren nu zo content mee is....

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 13