Ajax sinds... 10 december 2008 7 A DE AFTRAP W Tijdens het trainingskamp in de Algarve werd ook op het strand getraind. het trainingskamp met een pittige training in Estadio da Nora van FC Ferreiras. 's Middags verschijnt een deel van de selectie weer op het veld; de anderen trainen in het krachthonk. Laurent Delorge vertrekt per direct naar Roda JC. Woensdag 7 januari De Ajacieden beginnen de dag met een korte, maar zware strandloop. Donderdag 8 januari Zonder de licht geblesseerde Thomas Vermaelen traint de selectie in het stadion van Ferreiras. 's Middags wordt er individueel getraind en gerust. Vrijdag 9 januari Jan Vertonghen verlaat het trainingsveld met een Tijdens de oefenwedstrijd die Ajax in Portugal tegen VfB Stuttgart speelde (3-2-ver- lies), was Toby Alderweireld een opvallende naam aan Ajax-kant. blessure aan zijn linkervoet. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie blikt Marco van Basten terug op de eerste seizoenshelft. Ajax sluit een overeenkomst met Football World Series, dat de komende driejaar organisator zal zijn van het Amsterdam Tournament. Zaterdag 10 januari Ajax sluit de trainingsweek af met een oefenwedstrijd tegen VfB Stuttgart. De nummer 10 van de Bundesliga wint met 3-2. Jong Ajax verliest een oefenduel tegen Excelsior met dezelfde cijfers. Zondag 11 januari Op de Toekomst houdt Ajax de jaarlijkse nieuwjaarsborrel. Maandag 12 januari De Russische verdediger Gia Grigalava (19) blijft na een week nog twee weken op proef bij Jong Ajax. Ajax en FC Twente bereiken overeenstemming over de onmiddellijke overgang van Rob Wielaert naar Ajax. Dinsdag 13 januari Jong Ajax wint een oefenwedstrijd tegen FC Lissemet 5-3. Vrijdag 16 januari JongAjax- speler Renaldo Jongebloet wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan HFC Haarlem. Zondag 18 januari In een spectaculaire wedstrijd wint Ajax in Nijmegen met 4-2 van NEC. Rob Wielaert en Tob)' Alderweireld maken hun debuut. Dinsdag 20 januari Ajax en NEC bereiken overeenstemming over de verhuur van Dennis Rommedahl aan de Nijmeegse club. Jong Ajax wint een oefenwedstrijd tegen Argon met 8-1. Zondag 2 5 januari Ajax verliest in de Euroborg met 1 -0 van FC Groningen. Jan Vertonghen wordt uit het veld, Marco van Basten naar de tribune gestuurd. Maandag 26 januari Dooreen 3-0-zege op Jong AZ gaat Jong Ajax aan kop in de Beloftencompetitie. Woensdag 10 december Eyong Enoh, tegen Volendam geblesseerd uitgevallen, traint voluit mee met de groep. Jeffrey Sarpong opent in Gein (Amsterdam Zuidoost) een nieuw Ajax Cruyff Court. Donderdag 1 1 december Na een 3-3-gelijkspel bij Jong Vitesse besluit Jong Ajax het jaar met een derde plaats op de ranglijst. Vrijdag 12 december Ajax wint door goals van Cvitanich, Suarez en Lindgren met 3-0 van NAC Breda. Zondag 14 december De selectie heeft in het Suppor tershome een meet Lr greet met de vrijwilligers. Maandag 15 december Met een lange training begint Ajax aan de voorbereiding op het UEFA Cupduel tegen Slavia Praag. Dennis Bogaard, Rogier van Boxtel en Hein Blocks worden op de Algemene Ledenraadvergadering gekozen als nieuwe leden van de Ledenraad. Dinsdag 16 december Ajax Al plaatst zich door een 4-2-overwinning op FC Utrecht Al bij de laatste zestien ploegen in het bekertoernooi. Woensdag 1 7 december Door een 2-2-gelijkspel tegen Slavia Praag wordt Ajax tweede achter HSV in groep F van het UEFA Cuptoernooi. Vrijdag 19 december Ajax loot in de derde ronde van het UEFA Cuptoernooi Fiorentina. Ajax bereikt overeenstemming met Daley Blind over de verlenging van zijn contract. De verbeterde verbintenis gaat in op 1 januari 2009 en loopt tot en met 30 juni 2013. Zaterdag 20 december Gabri is hersteld van zijn enkelblessure en wordt opgenomen in de selectie voor het duel tegen De Graafschap. Zondag 21 december Ajax werkt aan het doelsaldo door in Doetinchem met 6-0 van De Graafschap te winnen. Woensdag 24 december Hedwiges Vladuro brengt tijdens zijn kerstvakantie een bezoek aan zijn oude club. Maarten Steltelenburg werkt op de Toe komst zijn eerste training in de buitenlucht af sinds hij eind september aan zijn schouder geblesseerd raakte. Zondag 28 december Ajax sluit het voetbaljaar 2008 af met een 3-0-zege op ADO Den Haag. Dario Cvitanich scoort alle doelpunten, steeds op aangeven van Luis Suarez. Na het duel neemt het Amsterdamse publiek afscheid van Klaas Jan Huntelaar. Vrijdag 2 januari Keeper Hans Vonk stapt per direct over naar sc Heerenveen. Maandag 5 januari De selectie werkt de eerste training van het nieuwe jaar af's Middags vertrekt Ajax naar Portugal voor een trainingskamp van een week. Dinsdag 6 januari Ajax opent

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 6