TOBY ALDERWEIRELD mi geeft @ntwoord N JA EGON iEGON - 00 37 Via een e-mail aan de website van Ajax konden supporters een vraag stellen aan Toby Alderweireld. De Belgische verde diger vertelt onder meer over zijn erva ringen met de A-selectie en de kwaliteit van het nationale elftal van België. adidas adidas Ajax - Home C 'V http://www.ajax.nl/web/show Qj Google GEEFT @NTWOORD W ABN AMR NL AJAX.TV Hoe reageerde je toen je te horen kreeg dat je werd overgeheveld naar het eerste elftal? Davy Bosua, Dordrecht Tk had al lange tijd het gevoel dat ik goed bezig was. Steeds vaker trainde ik mee met de A-selectie. Als een echt grote verrassing kwam het dus niet, maar het gevoel dat je op zo'n moment hebt is echt fantastisch. Het is een jongensdroom die werkelijkheid wordt.' Wat trekt je het meest aan in de voetbalclub Ajax? Carla Stoppelman, Amsterdam Toen ik nog bij mijn ouders in België woonde, keek ik samen met hen iedere zondag om 19.00 uur Studio Sport. Destijds had ik al een voorkeur voor Ajax. Er heerst een bepaalde magie rondom de club. Het shirt, het voetbal en de spelers: in alles straalt Ajax uit dat het de beste is.' Op welke plek speel je het liefst? Roderick Meinema, Rijswijk 'Centraal in de verdediging. Het maakt mij niet uit of dit de linker- of de rechterpositie in de defensie is.' Hoe denk je dat het nationale team van België het de komende tien jaar gaat doen met deze uitstekende generatie? Wim Noordeling, Hazerswoude 'Het is geweldig om te zien dat België met spelers als Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen weer presteert. Deelnames aan WK's en EK's behoren nu weer tot de mogelijkheden. Zelf reken ik me niet tot deze generatie aangezien ik toch weer een paar jaar jonger ben. Ik speel voor België onder 20 jaar en kan aiieen hopen dat ik ooit met Thomas en Jan voor de Rode Duivels mag spelen.' Wat is je favoriete rugnummer? Jeimer Wels, Renswoude 'Een echt favoriet rugnummer heb ik niet. Het zou mooi zijn om ooit nummer 4 te dragen, maar dat is meer omdat het betekent dat ik definitief basisspeler ben.' Wat zijn jouw sterke punten en waar moetje nog aan werken? Toby Daugherty, Haarlem 'Ik beschik over een prima lange bal en ben opbouwend sterk. Waar ik nog aan moet werken is het de manier van opstellen bij bepaalde spelsituaties en de snelheid waarmee ik draai. Met jon gens als Luis Suarez en Miralem Sulejmani in het team wil je nog wel eens verrast worden door hun dynamiek.' De laatste tijd zie je veel voetballers met tatoeages. Heb jij ze ook? Derk Bruger, Beverwijk 'Ik heb twee tatoeages. Een kruis met een rozenkrans aan de bin nenkant van mijn rechterbovenarm en de namen van mijn broers Steve en Sven op mijn borst. Zij betekenen ongelooflijk veel voor me omdat ze me altijd hebben gesteund. Daarom draag ik hun dichtbij mijn hart.' Wat was je geworden als je geen voetballer was geworden? Daan van de Ven, Veenendaal 'Sportleraar. Ik ben van jongs af aan altijd met sport bezig geweest. Tijdens de havo op het OSB in Amsterdam heb ik een keer stage gelopen bij een gymleraar. Dat werk lijkt me erg leuk.' Hoeveel paar kicksen verslijt je tijdens een seizoen? Mitchel Vermeulen, Amsterdam 'Ik durf eerlijk niet te zeggen hoeveel paar ik verslijt. Wel zorg ik er altijd voor dat ik drie paar bij de hand heb. Twee met "pinnen" en één paar met vaste noppen. Van mij hoeven voetbalschoenen trouwens niet van die gekke kleurtjes te hebben. Als ze zwart zijn, dan zijn ze het mooist.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 35