Grote variatie in uitslagen tegen Heracles VAN DIKKE NEDERLAAG TOT 8-1-OVERWINNING 25 HISTORIE Duels tussen Ajax en Heracles stonden niet zo erg vaak op de kalender. Kortweg zijn de edities te verdelen in duels in de jaren zestig van de vorige eeuw en die van na de millenniumwisseling. Met daar tussendoor nog twee duels midden jaren tachtig, waarin Ajax 15 keer scoorde en Heracles slechts één maal. tekst Monique Janse n de eerste editie in de zomer van 1962 was Henk Groot de matchwinnaar voor Ajax. De Zaankanter schoot hal verwege de tweede helft de enige treffer binnen. Ook de uitwedstrijd van dat seizoen won Ajax, met 2-0. Een seizoen later waren de duels tegen de Almelose formatie twee uiter sten. In het thuisduel liepen de Amsterdammers met 7-0 over Heracles heen. Maar vijf maanden later revancheerde de Overijsselse ploeg zich met een 1 -O-overwinning op eigen terrein. En een seizoen later kreeg Ajax in beide duels geen vat op Heracles, getuige de nederlagen van 4-1 en 1-0. In 1965-1966 hield Ajax drie punten over aan de onderlinge ontmoetingen. ïn de thuiswedstrijd was wederom Henk Groot de enige doelpuntenmaker (1-0) en in de uitwedstrijd bleef Ajax steken op 1-1. Twintig jaar duurde het vervolgens, alvorens Heracles weer in de Eredivisie kwam te spelen. In de zesde wedstrijd van het seizoen 1985-1986 ontmoet Ajax Heracles in Almelo. Nadat een week eerder VW op een 6-1 -nederlaag was getrak teerd, schoot de Ajax-aanval ook tegen Heracles met scherp. Met Marco van Basten als trefzeker eindpunt wonnen de Marco van Basten schoot op 15 september 1985 vijf keer raak in de met 1-8 gewonnen uitwedstrijd bij Heracles. John van 't Schip kijkt van afstand toe bij een van de goals. De editie uit 1966 tussen Heracles en Ajax was een keiharde wedstrijd, ondervond onder anderen Henk Groot aan den lijve. Dankzij een goal van Sjaak Swart won Ajax met 1-0. Amsterdammers met 8-1 van de Almelose gastheren. De huidige trainer van Ajax schoot liefst vijf keer raak. Ook in de thuiswedstrijd kende de formatie van trainer Johan Cruijff geen genade en de teller stopte pas bij 7-0, na drie goals van John Bosman, drie van Marco van Basten en één van Ronald Spelbos. Na dat seizoen verdween Heracles wederom van het platform en pas op 15 oktober 2005 stond er weer een competitie- treffen tussen beide elftallen op het schema. Hoewel Ajax enorm veel kansen creëerde, leverde dat uiteindelijk niets op. Het bleef 0-0. De Almeloërs vierden dat gelijkspel als een overwinning. Vier maanden later lukte het in Almelo beter en won Ajax met 3-1. De Amsterdammers hadden eerder in de week tegen Internazionale gespeeld en hadden vooral de eerste helft moeite met de brutaal spelende Tukkers. Ajax toonde veerkracht door een 1-0-achterstand om te buigen in een 1-3-overwinning. Klaasjan Huntelaar, jongeling Michael limisela en invaller Ryan Babel namen de Ajax-doelpunten voor hun rekening. In de overige vijf duels liet Ajax geen punten liggen. Slechts twee goals wisten de Heraclieden aan het totaal toe te voegen in de laatste twee edities, die met respectievelijk 5-1 en 3-1 in Amsterdams voordeel werden beslecht. John Heitinga scoorde vorig seizoen in zijn laatste reguliere competitiewedstrijd voor Ajax, tegen Heracles, ook het laat ste doelpunt van het seizoen. Op 20 april 2008 won Ajax met 5-1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 23