Frank de Boer wint weer prijs samen met Ronald 'DEZE BEKER WILDEN WIJ DOLGRAAG WINNEN' rui t was een feest voor de voetballers en toeschouwers die op I20 mei 1993 de Rotterdamse Kuip betraden. Het stadion was We geven zomaar enkele uitslagen weer van historische ontmoetingen tussen Ajax en sc Heeren veen: 2-4, 7-2,1-5, 5-1, 8-3 en de recentste: 2-5. Er is bijna altijd spektakel in deze wedstrijd. Dat blijkt, behalve uit deze in het oog springende uitslagen, ook uit de totaalcijfers van de 45 voorgaan de officiële duels. Ajax scoorde 124 keer. Heerenveen 67. Voor deze rubriek grijpen we terug naar de bekerfinale van het seizoen 1992-1993 toen Ajax met 6-2 won. BïVtlUGT tekst Monique Janse _J Ionderverdeeld in twee gelijke kampen: het Friese legioen en de Amsterdamse supportersschare. Frank de Boer, tegenwoordig trainer van Ajax Al en assistent van bondscoach Bert van Marwijk, was erbij. Hoewel hij pas 23 jaar was, was hij bezig aan zijn vijfde seizoen in Ajax 1. 'Een landstitel had ik al gewonnen, de UEFA Cup hadden we een jaar eerder gewonnen, waardoor de KNVB Beker de enige prijs nog was die ontbrak. Die wilden we dolgraag hebben.' Voor de jongste helft van de voetbaltweeling was er bovendien een familiaire bijkomstigheid die de drang om te winnen nog groter maakte. 'In januari was Ronald weer teruggekeerd bij Ajax, nadat hij bij FC Twente had gespeeld. Dat we samen weer een prijs wonnen was fantastisch.' Ook de sfeer in het stadion was geweldig. 'Het kan wel eens grimmig zijn in zulke wedstrijden, maar de supporters van sc Heerenveen waren fantastisch. Als voetballer heb je geen competitie tussen supporters nodig, dan wil je een sfeer hebben waarin allebei de supportersgroepen blijven zingen. Dat gebeurde die middag.' De krant schreef dat de winnaar van tevoren al vaststond. Frank de Boer: 'Dat was eigenlijk wel zo. Wij hadden een aardig team en ook in de wed strijd was wel duidelijk dat wij zouden winnen.' Edgar Davids opende in de zevende minuut de score en hoewel Erik Regtop ('Met hem had ik nog in het tweede bij Ajax gespeeld,' herinnert De Boer zich) in de 34ste minuut Na de bijzonder sfeervolle bekerfinale tussen Heerenveen en Ajax in de Kuip vieren de Ajacieden op 20 mei 1993 in het pompeblêdenshirt hun feestje. 'Hier kan je goed zien hoe de sfeer daar was,' aldus Frank de Boer. Alle doelpuntenmakers tijdens de vorige editie van Ajax - sc Heerenveen spelen dit seizoen bij Ajax. Miralem Sulejmani opende de score voor de Friese ploeg, maar Luis Suarez (2x), Thomas Vermaelen en Robbert Schilder zorgden voor een ruime Amsterdamse zege. Voor Schilder was het zijn eerste en (tot nu toe) enige doelpunt in Ajax 1. Frank (r) en Ronald de Boer vieren met Sonny Silooy het winnen van de beker. de gelijkmaker scoorde, tilde Mare Overmars de stand op slag van rust naar 2-1In de tweede helft schoten Stefan Pettersson, Dennis Bergkamp, Dan Petersen en weer Overmars Ajax naar 6-1, alvorens de Roemeense Fries Rodion Camataru de eindstand op 6-2 bepaalde. 'Je kan op die foto wel zien hoe blij we met de beker waren en hoe goed de sfeer was. Wij zaten allemaal in de shirtjes van Heerenveen de beker te vieren. Dat vond de sponsor niet zo leuk. De bekerwinst was de laatste prijs van Dennis Bergkamp en Wim Jonk bij Ajax. We waren best in shock toen zij weggingen,' vertelt De Boer. 'Dennis was de man van de geniale momenten en Jonk de architect.' Hoewel de beker niet de hoofdprijs was, wa ren de Ajacieden bijzonder verheugd met het kleinood. 'Het is niet de hoofdprijs die je in een seizoen wilt halen, maar het maakte ons seizoen helemaal goed. Bovendien staat het winnen van de nationale beker best mooi op je palmares.' Nu verdient die 20ste mei 1993 net aan een plaatsje in de persoonlijke toptien van Frank de Boer. 'Na het winnen van de Wereldbe ker, de Champions League, de Europese Supercup en de landskampioenschappen komt deze beker. Want het was natuurlijk wel mijn eerste!' Ron Willems was de eerste Ajacied die in een Amsterdamse editie van Ajax - sc Heerenveen wist te scoren. Op 21 april 1994 opende hij de score in het duel dat Ajax met 4-0 won.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 19