ik voetbal altijd met mijn hart' DARIO CVITANICH WINNEN volledige naam Geboren 16-05-1984 Geboorteplaats Gecontracteerd Contract tot Positie Vorige clubs Debuut Ajax Wedstrijden/ doelpunten bij Ajax w Eenmaal weer fit kon Cvitanich meteen vol aan de bak. Hun- telaar was op zijn beurt geblesseerd geraakt en werd niet veel later door Ajax verkocht aan Real Madrid. Trainer Marco van Basten schoof zijn eerste aankoop daarop resoluut naar voren als de nieuwe centrumspits van zijn elftal, daar waar Cvitanich tijdens de voorbereiding en de eerste weken van het seizoen ook op andere offensieve posities werd uitgeprobeerd. Zelf spreekt hij geen duidelijke voorkeur uit, ook omdat zijn rol in de praktijk vrij flexibel is. Van Basten duwt hem niet in een keurslijf, maar laat hem vrij om tijdens de wedstrijd van positie te wisselen met Miralem Sulejmani en Suarez. 'We kunnen alledrie zowel vanaf de zijkant als in het centrum spelen. Dat maakt ons aanvalsspel heel onvoorspelbaar voor de tegenstander.' Maar in eerste aanleg is Cvitanich nu toch echt de targetman van Ajax, degene die de kansen moet afmaken die anderen hem aanbieden. Vooral de wisselwerking met Suarez blijkt in dat opzicht erg goed. De laatste wedstrijd van 2008 was daar van het sprekendste voorbeeld. Voorafgaand aan het feestelijke afscheid van Huntelaar werd ADO Den Haag in de ArenA met 3-0 verslagen. Drie keer verstrekte Suarez de assist, drie keer heette de afmaker Dario Cvitanich. Gecombineerd met goals tegen NAC en De Graafschap (2), brengt dat de Argentijn op een zeer respectabel totaal, afgezet tegen de beperkte speeltijd die er tot dusverre voor hem was weggelegd. Binnen de lijnen is soms ook een andere kant van hem zichtbaar. Dan nemen emoties en temperament de overhand. In zijn laatste jaar op Argentijnse voetbalvelden kreeg Cvi tanich tien gele kaarten in dertig duels. Een reputatie was geboren, nog voor de Nederlandse voetballiefhebber hem ook maar een keer in actie had gezien. 'De meeste van die gele kaarten heb ik gekregen voor praten tegen de scheids rechter. Dat was dom van mij, maar vaak ook overdreven. In Argentinië krijg je daar veel sneller geel voor dan voor een zware overtreding.' Echt zijn boekje te buiten gaan, is niets voor hem, zegt Cvi tanich. 'Ik voetbal altijd met mijn hart, mijn bloed is dan honderd graden Celcius. Dat zie ik allereerst als iets positiefs. Ik wil altijd winnen, ten koste van bijna alles. Maar gemeen of extreem hard ben ik zeker niet.' Hij onderstreept zijn woorden door erop te wijzen dat hij nog nooit uit het veld werd gestuurd, tot NEC - Ajax van twee weken geleden. 'Dat was de eerste rode kaart in mijn hele loopbaan. En hij was niet eens terecht. Voor die handsbal in het begin kun je als scheidsrechter geel geven, al werd ik in mijn rug geduwd en ging het allemaal in een reflex. Maar dat duel waar ik mijn tweede kaart voor kreeg, daarin was echt weinig aan de hand. Ik begreep dat mijn tegenstan der (Patrick Pothuizen, red.) dat na de wedstrijd ook heeft toegegeven. )e kunt hooguit zeggen dat ik op dat moment en op die plaats de schijn moet vermijden. Maar dat is nu eenmaal mijn enthousiasme.' Cvitanich baalde des te meer van zijn uitsluiting en de daaraan gekoppelde schorsing toen hij zijn teamgenoten zondag van FC Groningen zag verliezen (1-0). 'Ik wil altijd spelen, helemaal als de uitdaging zo groot is als in Groningen. Iedereen wist op voorhand dat dat een zware wedstrijd zou worden voor ons.' De woede over de uitsluiting van Jan Vertonghen was in de Euroborg bijna net zo groot als de teleurstelling over het puntenverlies en de gegroeide achterstand op koploper KL. Cvitanich zag hoe ook Van Basten werd weggestuurd, nadat die kwaad het veld op was gelopen. Eén keer eerder zag hij zijn doorgaans zo kalme trainer zo: na de kansloze nederlaag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen, toen de Ajacieden zich weerloos naar de slachtbank lieten leiden en Van Basten zijn misnoegen daarover luid en duidelijk uitsprak tegenover ieder een die het horen wilde. Tegen dezelfde tegenstander mag het deze keer niet nog eens fout gaan, beseft de Argentijn. 'Wij hadden in Heerenveen een extreem slechte dag. Niet alleen de trai ner was daar boos over, wij waren allemaal kwaad. Op onszelf en op elkaar. Maar sindsdien zijn we gegroeid en bovendien spelen we in de ArenA. Dat brengt altijd extra krachten boven, bij mij wel tenminste. Heerenveen mag nog zo'n goede ploeg zijn, wij zullen laten zien dat we beter zijn.' Dario Cvitanich Baradero (Argentinië) 01-07-2008 30-06-2013 Aanval Club Athlético Banfield 30-08-2008, Willem II - Ajax (2-1) Competitie Beker UEFA Cup Totaal D 9 6 1 0 3 0 13 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 14