DC TCGCnSTRnDCR AJAX De recordkampioen uit Amsterdam staat al vier jaar droog. Slechts tweemaal eerder in de moderne historie van het voetbal overkwam dat de Ajacieden. Dit jaar kan de ploeg van trainer Marco van Basten de titel voor het eerst sinds 2004 weer binnenhalen. Voorlopig heeft de naaste concurrent AZ echter een kleine voorsprong. www.fcgroningen.nl Ajax heeft veruit de meest gevulde prijzenkast van Nederland. De ploeg werd 29 keer lands kampioen, won zeventien keer de KNVB-beker, zeven maal de Johan Cruijff Schaal en boven dien elf internationale hoofdprijzen waaronder viermaal de 'Cup met de grote oren'. De laatste jaren is de aanwas van zilverwerk echter wat gestokt. Twee bekerwinsten kunnen niet ver bloemen dat de ploeg al bijna vijf jaar wacht op een landskampioenschap. Succes Met een nieuwe hoofdcoach aan het roer wil Ajax de weg richting Europees succes weer inzetten. Want de club die in 1995 nog de Europa Cup I won en jarenlang een abonnement had op deelname aan de Champions League, heeft de laatste jaren moeite met het overleven van de voorrondes van datzelfde toernooi. In 2005 werd de ploeg uitgeschakeld door het Ita liaanse Inter en sindsdien kwam de ploeg niet meer door de kwalificaties. FC Kopenhagen en Slavia Praag zorgden voor onaangename verrassingen en in 2007 maakte Dinamo Zagreb het drama compleet door zelfs de weg naar de UEFA Cup-poules te versperren. In Europees verband heeft Ajax inmiddels de draad weer opgepikt. FC Twente zorgde in de Opgericht 18 maart 1900 Landskampioen 29 keer Bekerwinnaar 17 keer JC Schaal 7 keer Europa Cup's 4x EC 1, lx EC II, lx UEFA Cup, 3x Super cup, 2x Wereldbeker Stadion Amsterdam ArenA Capaciteit 51.342 plaatsen Trainer/coach Marco van Basten Floofdsponsor ABN Amro Internetsite www.ajax.nl play-offs van 2008 dat Ajax niet in de voorron de van de Champions League terecht kwam, maar in de UEFA Cup heeft Ajax inmiddels de laatste-32 bereikt. Daarin is Fiorentina in febru ari de komende tegenstander. Verslikt Ajax had afgelopen week geen bekerverplichtin gen, omdat de ploeg zich in november verslikte in FC Volendam. In competitieverband gaat het de ploeg een stuk beter af. Een moeizame start met zeven punten in de eerste vijf duels werd gevolgd door een reeks van vijf zeges op rij, waaronder één tegen FC Groningen (1-0). De topper bij AZ ging met 2-0 verloren en vormt op dit moment ook precies het verschil tussen de nummers 1 en 2 van de ranglijst. Na een gelijkspel tegen FC Utrecht volgden opnieuw vijf zeges op rij. Afgelopen zondag won Ajax met 4-2 bij NEC hoewel het bij een 2-2 tussen stand in ondertal kwam.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 8