DCTRflDlER Van Basten: 'Altijd spannend en veel doelpunten' Marco van Basten begon afgelopen zomer bij Ajax aan zijn eerste job in zijn carriè re als clubtrainer. De oud-bondscoach heeft als missie de kampioensschaal ein delijk weer eens in Amsterdam te bezor gen. Vanmiddag staat hij voor de eerste keer op het veld in Euroborg. www.fcgroningen.nl De trainer kijkt uit naar het treffen in de Groe ne Kathedraal. "Euroborg is een nieuw en modern stadion en de supporters van FC Gro ningen zijn trouw, dat is volgens mij een goede combinatie. Ik zal het zondag zelf ervaren." Veel doelpunten "Ik hoop op een goede wedstrijd," aldus Van Basten. "FC Groningen is sterk als team. Het elftal is een hechte groep spelers. Groningen is uit, maar vooral thuis een geduchte tegenstan der. De kans is groot dat het een interessant duel wordt. De afgelopen jaren waren de ont moetingen altijd spannend en met veel doel punten." Hoewel topscorer Klaas-Jan Huntelaar naar Real Madrid vertrok, scoorde Ajax de laatste wedstrijden gemakkelijk. "Dat verbaast met niet," zegt de trainer. "We hebben een selectie met veel goede aanvallers. Het is de afgelopen wedstrijden gebleken dat zij het vertrek van Klaas-Jan Huntelaar goed kunnen opvangen." Zeer belangrijk Eén van die goede aanvallers is Luis Suarez. De oud-FC'er maakt een goed seizoen door. Net als de andere ex-speler van de Trots van het Noorden, Rasmus Lindgren. Van Basten noemt het tweetal - samen met de laatste spe ler met een groen-wit verleden, Bruno Silva - 'zeer belangrijk'. "Elke speler is op zijn eigen manier belangrijk voor het elftal. Bruno, Ras mus en Luis vervullen een goede rol binnen het team. Ik ben te spreken over hun ontwikke ling. Luis en Rasmus zijn nog jonge jongens, die laten zien dat ze elke keer meer ervaring opdoen en zich ontwikkelen. Bruno is al een oudere en meer ervaren speler." Titelkandidaat Voorafgaand aan het seizoen was Ajax de grote titelkandidaat en vooralsnog liggen de Amster dammers samen met AZ op koers. Toch houdt Van Basten een slag om de arm. "Ik denk niet dat er in de Eredivisie één grote titelkandidaat is. Een aantal clubs laat zien dat het dit sei zoen over een goede selectie beschikt. Ik ben benieuwd naar het verdere verloop van de tweede seizoenshelft." eredivisie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 7