GEKMPT Ron Jans: Ron Jans: Ron Jans: www.fcgroningen.nl Paul Matthijs: Paul Matthijs: 'Niet chagrijnig rondlopen' (Bron: Sportweek, nr.2, januari 2009) "Ik probeer met iedere speler elke week contact te hebben, over de trainingen, over hun gedrag, positief of negatief. Ik wil weten hoe ze zich voe len, ik wil openheid in de communicatie. En niet dat ze chagrijnig rondlopen als ze niet in de basis staan. Want dat is onprofessioneel gedrag. Je hebt in mijn ogen niet het recht om slecht werk af te leveren als je teleurge steld bent." 'Mooi om me te ontwikkelen' (Bron: Sportweek, nr.2, januari 2009) "Laatst las ik een uitspraak in het boekje van Toon Gerbrands, de lerende winnaar. Er stond: 'Hoe ouder je wordt, hoe meer je op jezelf begint te lijken.' Vond ik mooi. Zo denk ik ook over het leven. Als je jong bent, doe je gewoon. Als je ouder wordt, begin je na te denken of je het wel goed hebt gedaan. Ik vind het mooi om me te ontwikke len." 'Ik geloof wel ergens in' (Bron: Sportweek, nr.2, januari 2009) "Ik heb geen geloof in de zin van een kerk. Ik geloof ook niet in het woord God. Maar ik geloof wel ergens in. En dat is misschien wel hetzelfde. Het gaat om goed en kwaad. Ik heb geen zin om mensen pijn te doen." 'Krater in mijn carrière' (Bron: Voetbal International, nr.4, januari 2009) "Een competitieduel kun je nog wel eens mis sen, maar dit trof me extra omdat ik voelde dat het de laatste keer kon zijn. Ik heb zitten janken op de tribunes, en ik was niet de enige. Als we waren doorgegaan naar de groepsfase, dan had ik misschien toch nog een kansje gehad. Nu voelt het missen van die Europese wedstrijden toch als een krater in mijn carrière." 'Een boek schrijven' (Bron: Voetbal International, nr.4, januari 2009) "Ik zou een boek kunnen schrijven over wat ik hier allemaal heb meegemaakt. Zeker in de beginfase. De club had een negatief stempel, zowel door de prestaties als door wat er allemaal omheen gebeur de. We hebben opgesloten gezeten in het stadion, hebben een wedstrijd tegen Cambuur op neutraal terrein gespeeld en ik zal nooit vergeten dat we een nacht in de bus hebben gezeten doordat een groep fans met bivakmutsen ons na een nederlaag bij Excelsior met honkbalknuppels te lijf waren gegaan. Nu is alles een stuk positiever en daaraan heeft iedereen een bijdrage geleverd."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 74