SUPPORKI NIEUWJAARSBORREL Donderdag 15 januari hield de Supporters vereniging haar jaarlijkse Nieuwjaarsborrel In de aanwezigheid van de spelers, de tech nische staf en het management van FC Gro ningen werd er door de Supportersvereni ging teruggeblikt op 2008 en ook alvast vooruitgekeken naar 2009, waarin de ver eniging haar 25-jarig jubileum viert. De opkomst is behoorlijk goed te noemen en tegen 20.00 uur is het in het Supportersho me gezellig druk. www.fcgroningen.nl 67 Supportersvereniging Het officiële gedeelte bestond uit drie speeches. De voorzitter van de Supportersvereniging Roger Stinissen kijkt terug op een bewogen jaar waarin de vereniging nog steeds een enorme groei door maakt. De vereniging telt 4.100 leden en hoopt dit jaar de magische grens van 5.000 leden te bereiken. 2009 is voor de Supportersvereniging een bijzonder jaar. In september bestaat de ver eniging 25 jaar en dit wordt uitgebreid gevierd. Er komt een jubileumfeest en de geschiedenis van de vereniging wordt beschreven in een jubi leumboek. Daarna is het de beurt aan algemeen directeur van FC Groningen Hans Nijland. Hij vertelt over de uitbreidingsplannen die FC Groningen voor Als laatste komt Ron Jans aan het woord. Aan de hand van oneven nummers blikt hij terug en vooruit op de ontwikkeling van FC Groningen. Zeven seizoenen geleden slaagde FC Groningen er in om zich te handhaven zonder nacompetitie. Vijf seizoenen geleden begon FC Groningen zich langzaam te ontwikkelen richting de subtop. Drie seizoenen geleden werd Europees voetbal gehaald, een geweldige prestatie. Eén jaar gele den brak het beruchte winter-transferwindow aan waarin FC Groningen drie belangrijke spelers moest laten gaan. Over één jaar vooruit zegt Jans: "Ik kan geen Europees voetbal beloven, maar we gaan er alles aan doen om het te halen. Misschien eindigen we bij de eerste vijf, dat is lastig maar best mogelijk, en anders via de play offs. En die play-offs zullen we spelen om te win nen." Na de speech van Ron Jans komt er een einde aan het officiële gedeelte en is er getoost op het nieuwe jaar met een mousserend wijntje. ogen heeft. FC Groningen wil toe naar een sta dion met een capaciteit van tussen de 30.000 en 35.000 plaatsen. Uit onderzoek is gebleken dat de uitbreiding technisch haalbaar is en nu zullen de financiële mogelijkheden worden onderzocht. FC Groningen is daarnaast bezig met het realise ren van een nieuw trainingscomplex in Meerstad, op een steenworp van de Euroborg. Tot slot ver telt Nijland dat hij erg blij is dat de contracten met Ron Jans en Raymond Libregts respectieve lijk zijn verstevigd en verlengd tot 2010.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 69