de BflLnns Jans: 'Duels met Ajax altijd speciaal' www.fcgroningen.nl De competitie is voor ruim de helft gespeeld. Na achttien duels staat Gronin gen op de zevende stek en Ajax tweede op de ranglijst. Trainer Ron Jans verwacht dat zijn ploeg in de tweede competitie helft minimaal evenveel punten haalt als voor de jaarwisseling. "Tegen Ajax kun nen we meteen bewijzen of we vorderin gen hebben gemaakt." Want in de tweede helft van 2008 wist FC Gro ningen nauwelijks punten te pakken van de ploegen die hoger geklasseerd waren. "Om daarin verandering te brengen, moet de ploeg zich verder door ontwikkelen. En daar heb je goede resultaten voor nodig. De eerste thuis wedstrijd in het nieuwe jaar is meteen een top per." Vervelend Aan het vorige duel in Euroborg heeft Jans nog een vervelende nasmaak. In de laatste seconde van de extra tijd scoorde Heerenveen 2-3. "We hadden die wedstrijd niet mogen verliezen en al helemaal niet op die manier. Daardoor gin gen we met een vervelend gevoel de korte win terstop in. Niet door het puntenaantal, maar juist omdat we in die laatste serie niet veel punten meer hebben gepakt. We hadden vijfde kunnen staan en dan wat marge gehad, maar nu komt elk onnodig puntverlies hard aan. De uitwedstrijd tegen Sparta was daar een voor beeld van." aanwinst Nicklas Pedersen nog niet inzetbaar, op donderdag moest Sepp De Roover afhaken en in de dagen voor de wedstrijd vielen Fredrik Stenman en Petter Andersson af met griep. Dat was jammer." "Over het aantal kansen dat we creëerden, ben ik tevreden. Maar niet over de afronding. Eén fout in onze verdediging kostte op die manier meteen twee punten. En het laatste halfuur kwam Sparta op basis van strijd nog terug in de wedstrijd." Entourage Wedstrijden tegen Ajax zijn altijd bijzonder, weet Ron Jans. "De situatie is wel behoorlijk gewijzigd ten opzichte van wedstrijd die wij in de ArenA nipt verloren. Zij zijn inmiddels een stuk stabieler. Ik hoop dat de wedstrijd van vandaag in een fantastische entourage wordt Afvalrace "De voorbereiding op de tweede seizoenshelft was uitstekend te noemen. Het was alleen jammer dat er in de aanloop naar Sparta-uit een afvalrace ontstond. Op woensdag bleek

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 4