DE AFTRAP (OLOfon Een gevleugelde voetbaluitdrukking is dat je je als trainer pas zorgen moet gaan maken als je ploeg geen kansen meer creëert. Wat dat betreft hoeft trainer Ron Jans niet te wanhopen. FC Gro ningen schiep zich vorige week bij de herstart van de com petitie tegen Sparta Rotterdam meer dan een handvol opgelegde scoringsmogelijkheden, maar benutte er hier van slechts één. Dat was te weinig voor de volle winst en al met al gaf de 1-1 daardoor een katterig gevoel. Er is dit seizoen wat te halen in de Eredivisie. AZ en Ajax gaan om het kampioenschap strijden, FC Twente staat stevig op de derde plaats, maar is nog niet helemaal uit het zicht verdwenen. Daarachter liggen zelfs grote mogelijkheden voor een hoge eindklassering. Na een ende competitiestart moest FC Groningen aan het slot van het derjaar 2008 knarsetandend toezien hoe de concurrentie in de top van de ranglijst op die momenten een maatje te groot was. Met uitzondering van het duel met sc Heerenveen, dat heel schlemielig verloren ging, was de ploeg van trainer Ron Jans toch nog niet zover als wellicht werd gedacht. Vol spanning Vol spanning werd dan ook uitgekeken naar de herstart van de Eredivisie. Tijdens het trainingskamp in Estepona, onder de rook van Marbel la aan de Spaanse Costa del Sol, werd een nieuwe basis gelegd. Een voltallige spelersgroep, aange vuld met de Deense aanwinst Nicklas Pedersen, voltooide een vlekkeloos verlopen verblijf in Spanje. Jammer genoeg moest een aantal spelers in de aanloop naar het treffen in Rotterdam tegen Sparta toch afhaken. Zelfs op de wedstrijddag dien- de Jans zijn opstelling nog aan te passen. Niettemin was FC Groningen, na een moeizame openingsfase, heer en meester op het Kasteel van Spangen. Maar zoals wel vaker dit seizoen het geval was geweest, deed FC Groningen zichzelf tekort. Van de vele opgelegde kansen, werd er slechts eentje benut. Een wijze les is dat je jezelf in het leven niet te vaak tekort moet doen, want dan loopt het door gaans niet goed af. Zo ook in Rotterdam, waar Spar ta uit één van de zeldzame uitgespeelde mogelijkhe den een treffer wist te maken. Eindstand 1-1 en teleurstelling in het Groningse kamp. Tegen Ajax kan die kater worden weggespoeld als er bonuspunten te verdienen zijn. Uitgave: FC Groningen Media Postbus 1080 9701 BB Groningen T: 050-5878762 Redactie: Richard van Elsacker Bas Kammenga Theo Sikkema Fotografie: Jan Kanning Jane Wessels Grafische vormgeving: Kijf&Witte - Leek T: 0594-513890 Druk: Scholma Druk - Bedum T: 050-3013636 FC Groningen Opgericht 16 juni 1971 Stadion: Euroborg Capaciteit: 22.329 zitplaatsen FC Groningen BV Postbus 1399 9701 BJ Groningen T: 050-5878787 info@fcgroningen.nl www.fcgroningen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 3