ft AA S T E RDAMSCHE FOÓTB A I A V Amsterdam Arena roodwit 51.628 zitplaatsen Aegon Bij zijn afscheid sprak Klaas-Jan Huntelaar de wens uit dat Ajax in mei eindelijk die derde ster Trainer Marco van Basten werd met Ajax boven het clubembleem mocht plakken. De club kampioen in 1982, 1983 en 1985. Met de wacht inderdaad al een tijdje op haar dertigste aantekening dat hij voor zijn eerste titel kampioenschap, sinds het seizoen 2004-2005 slechts één wedstrijd (met een doelpunt) namelijk. Of het lukt zal voornamelijk afhangen meedeed. Assistent John van 't Schip be- van die andere titelkandidaat, het AZ van Lou- haalde vier kampioenschappen, de andere is van Gaal. Gaat het mis, dan is het voor het assistent Rob Witschge geen enkele (wel met eerst sinds de periode 1961 tot en met 1965 Feyenoord in 1993). Alle drie wonnen overi- dat Ajax vijfjaar achter elkaar geen kampioen gens wel de Europacup voor Bekerwinnaars is geworden. in 1987, tegen Lok. Leipzig. De laatste jaren is het vooral onrustig in Am- In 1918 werd Ajax, als promovendus uit de sterdam. Trainers kwamen en gingen weer tweede klasse, voor het eerst kampioen van (Co Adriaanse, Ronald Koeman, Danny Blind, Nederland. In 1960 werd het tiende kampi- Henk ten Cate), en conflicten met spelers oenschap gevierd, in 1982 al het twintigste, waren geen zeldzaamheid. Het hoort ook een Daarna nam PSV het stokje enigszins over, beetje bij de club: mondige spelers met een waardoor Ajax bleef steken op 9 kampioen- overdosis zelfvertrouwen die soms lastig in schappen in de laatste 26 jaar. toom te houden zijn. Bij welke club past een

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 4