iWSiJlltftM.MM. IK» tini K; N.E.C. begint vanmiddag officieel het voet- baljaar 2009 met een thuiswedstrijd tegen Ajax. Na zeventien speeldagen staat N.E.C. op een mooie achtste plaats, met kansen op meer. Ajax is tweede en heeft drie punten achterstand op koploper AZ. Het verschil tussen beide ploegen is twaalf punten. In voorgaande seizoenen kwam N.E.C. al re gelmatig op het idee om ergens in het buiten land te tanken voor de tweede seizoenshelft. Dat kwam niet altijd goed uit, ook in Spanje en Turkije regent het wel eens flink. En in Ne derland is het begin januari soms prima voet- balweer. PIJNTJES Maar omdat alles wat N.E.C. doet tegenwoor dig goed uitpakt was het lang schaatsweer in Nederland en plus 20 graden in Marbella. De selectie van Mario Been heeft dus prima kun nen werken onder ideale omstandigheden. Tot de donderdag tenminste. Toen slopen er kleine en grotere pijntjes (Collins John) het trainings kamp binnen. Tegelijk met een virus, waar Tim Janssen het meeste last van had (40 graden koorts). BUFFELEN Met maar dertien echt fitte spelers werd in Marbella met 2-0 verloren van FC Groningen. Onnodig, oordeelde Been, omdat een fiks aan tal grote kansen niet werd benut. Verder was de uitslag van ondergeschikt belang, het was toch ook bedoeld als een leuke afsluiter van een weekje buffelen en zwoegen onder het verantwoorde strenge regime van conditietrai ner Toine van de Goolberg. Terug in Nederland moest N.E.C. zich weer razendsnel aanpassen aan de Nederlandse omstandigheden. Geluk kig verdween de echte kou uit de lucht, zodat er redelijk te trainen viel. STEUN Vorig seizoen begon N.E.C. zich tegen Ajax uit het dal te werken. Voor een klein deel van wege het behaalde punt 1 -1doelpunten van Jeremain Lens en Klaas-Jan Huntelaar), maar vooral door het vertoonde spel en het vertrou wen dat het Nijmeegse publiek vanaf die mid dag N.E.C. gaf. Waar dat verhaal toe leidde, weten we allemaal nog precies. BOZE WISSEL Ajax is sowieso al gewaarschuwd, ook in de seizoenen ervoor maakte N.E.C. Ajax het leven zuur. In 2006-07 werd het 2-2: Romano üen- neboom en Peter Wisgerhof voor N.E.C., Ken neth Perez en Gabri voor Ajax. Het was tevens de wedstrijd van de boze wissel van trainer Henk ten Cate, die Wesley Sneijder slachtof ferde. Een seizoen eerder won N.E.C. zelfs: 1 -0, door een doelpunt van (wederom) Denne- boom. EUROPA N.E.C. - Ajax is dit jaar een topper. Niet alleen ontmoet de nummer 8 de nummer 2, het zijn tevens twee van de drie overgebleven Neder landse ploegen in Europa. Misschien heeft N.E.C. nog een beetje voor Ajax gespioneerd, Fiorentina (de komende Europese tegenstan der van Ajax) was immers ook te gast in Mar bella. Andere kadootjes zal N.E.C. de Amster dammers vanmiddag in ieder geval niet willen geven. Een prettige wedstrijd (JvE)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 3