HUNTELAAR NAAR REAL MADRID 12.12.01 AJAX VANDAAG AJAX KICK OFF 09 7 JAAR GELEDEN Ajax en Real Madrid hebben een akkoord bereikt over de transfer van Klaas jan Huntelaar. Met de overgang, per 2 januari 2009, is een totaalbedrag gemoeid van 27 miljoen euro, waarvan 20 miljoen euro vast en 7 miljoen euro variabel. Klaas Jan Huntelaar (25) kwam in de winterstop van het seizoen 2005-2006 van Heerenveen naar Ajax. De aanvaller maakte zijn debuut in Amsterdam op 15 januari 2006 in de wedstrijd Ajax - NEC (1-1). Hij speelde in totaal 136 officiële wedstrijden voor Ajax waarin hij 105 doel punten maakte. De spits won met Ajax in 2006 en 2007 zowel de KNVB Beker als de Johan Cruijff Schaal. Kort na het akkoord tussen de clubs reageerden trainer en technisch eind verantwoordelijke bij Ajax, Marco van Basten, en manager technische zaken Danny Blind op het aanstaande vertrek van spits Klaas Jan Huntelaar. in de zomer wilde Ajax Klaas Jan niet laten gaan, waarom nu wel? Danny Blind, manager technische zaken: 'Wij wilden een speler als Klaas Jan in de zomer niet kwijt en al helemaal niet in de laatste week van de transfertermijn. Ook nu hadden we liever gezien dat hij zou blijven. Alleen is de situatie nu anders. We hebben ons best gedaan om zijn contract te verlengen, maar dat is niet gelukt. Zijn huidige contract loopt nog maar anderhalfjaar door en we moesten dus anticiperen. Een eventueel trans fervrij vertrek is uiteraard niet in het belang van Ajax.' Wat gaat Ajax nu doen. Komt er een opvolger voor Huntelaar? Blind: 'Toen Ajax eind april Dario Cvitanich kocht, was dat omdat men wist dat de kans aanwezig was dat Klaas Jan weg zou gaan. Je haalt de topscorer van Argentinië in principe niet voor de bank. Ik sluit niet uit dat we de komende periode een aankoop zullen doen en dat zal dan waarschijnlijk een aanvallend ingestelde speler zijn. Maar dat hoeft niet per se een centrumspits te zijn, want in feite hebben we de opvolger van Klaas Jan dus al in huis.' Marco van Basten: 'Ik gun Klaas Jan deze transfer, laat ik dat vooropstellen. Sportief gezien hadden we liever het seizoen met hem afgemaakt. Het is logisch dat als een club als Real Madrid komt, het heel moeilijk wordt om hem hier te houden. En we moeten bij Ajax aan meer dingen denken dan aan één speler, het gaat om het voeren van toekomstgericht beleid. Dat vind ik heel belangrijk. De situatie van Klaas Jan is bekend en in alle opzichten wezenlijk anders dan in de afgelopen zomer.' Klaas Jan Huntelaar gaf na het bekend worden van zijn transfer ook een reactie. Klaas Jan, afgelopen zomer waren er volop geruchten over een mogelijke transfer van jou naar het buitenland. Hoe kijk je daar op terug? Manchester City was een club die serieus interesse toonde, maar zich op het laatste moment bij Ajax meldde. Ik ben blij dat Ajax en ik toen niet zijn ingegaan op de interesse van die club. Nu ben ik vooral heel blij met Real Madrid.' Begin januari begin je bij je nieuwe club Real Madrid. Voor het zover is: hoe kijk je terug op jouw seizoenen als Ajacied? 'Ik heb bij Ajax en in Amsterdam een heel mooie tijd gehad. Het was een periode waarin ik ook veel mooie en interessante mensen heb leren kennen. De reacties die ik van de mensen bij de club krijg, zijn ook mooi. Iedereen gunt het je. Iedereen vindt het jammer datje in januari vertrekt, maar tegelijkertijd zijn ze ook blij datje zo'n mooie stap mag maken. Nee, ik zal mijn jaren hier nooit vergeten.' Wat waren voor jou dé hoogtepunten? 'Dat zijn toch de twee nationale bekers en de twee Johan Cruijff Schalen die we hebben gewonnen. Daarnaast vond ik ook de eerste wedstrijd tegen Internazionale, in de ArenA voor de Champions League, fantastisch. Ook dat is voor mij een hoogtepunt geweest.' Het hele team van Ajax 2 wordt na de daverende verrassing tegen FC Twente uitgeroepen tot Man of the Match. Met van links naar rechts: Jason Culina, Walker, José Valencia, Gabriel Mofokeng, Ruud Kras, Michael Krohn-Dehli, Wesley Sneijder, Bram Verbist, Kiran Bechan, Stefano Seedorf, Steven Pienaar, Maarten Stekelenburg, Nando Rafael, Anthony Obodai, Kwame Quansah,Jusi Kujala en Nigel de Jong. AJAX - NAC BREDA/SLAVIA PRAAG De fans konden zich zeven jaar geleden opmaken voor een prachtig avondje voetbal. Met twee bekerwedstrijden in eigen huis waren de Ajax-supporters helemaal in hun sas. Eerst was het de beurt aan Ajax 2, dat mede dank zij de hartverwarmende steun van de supporters opnieuw stuntte. Was een ronde eerder De Graafschap al verslagen, in de achtste finale op 12 december 2001 moest bekerhouder FC Twente er aan geloven. Na een 0-1-achterstand bij rust schoot invaller Jason Culina Ajax in blessuretijd volkomen verdiend naast FC Twente. De golden goal viel in de zevende minuut van de verlenging toen de Braziliaan Walker een strafschop on berispelijk achter doelman Sander Boschker schoot. Het bekeravontuur was voor Ajax 2 pas in de halve finale voorbij toen FC Utrecht zich vanaf de penaltystip het koelbloedigste toonde.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 8