KENNEDY 'I EGON A Uia een e-mail aan de uuebsite van Rjax konden supporters een vraag stellen aan Kennedy. De Zuueed vertelt onder meer over de naam achterop zijn shirt en zijn comeback in de R-selectie. adic Jimmy Joosen, Roosendaal (Dat is hei grootste uerschil tussen fljax en FC Twente, de club waar je uandaan komt? (Desley Veenhof, Amsterdam 'Je merkt aan alles dat fljax een grote club i's, terwijl FC Twente dat probeert ie worden. Door de prachtige historie is de druk bij fljax ook ueel groter. Neem bijuoorbeeld de aandacht uan de pers. In Enschede heb je misschien uijf uerslaggeuers bij een persconferentie, terwijl dat bij fljax het ueeluoudige is.' Achterop je shirt staat 'Kennedy'. UJaarom nietje achternaam Bakircioglii? liartijn Ruiter, Andïjk 'Dat is mijn eigen keuze geweest en dat is puur een geuoels- kwestie. Ik weet dat het in Zweden en Nederland gebruikelijk is om de achternaam op het shirt te zetten, maar ik uind Kennedy beter klinken dan Bakircioglü.' Hoe ben je omgegaan met de weinige speeltijd die je aan het begin uan het seizoen kreeg? Viktor Verhoef, Badhoevedorp 'Het was zeker niet altijd euen gemakkelijk. Belangrijk is dat je in eerste instantie ouertuigd bent uan je eigen kunnen. Vanuit dat perspectief moetje uechten uoor je kans en tijdens wedstrijden uan Jong fljax alles geuen. Volgens mij is dat aardig gelukt aan gezien ik de laatste tijd weer uaak minuten maak.' Hoe is de sfeer onder de spelers uan fljax? Tim Maas, Heemskerk 'Die is erg goed. Er heerst echt een groepsgeuoel; samen moeten we er alles aan doen om kampioen te worden. Dat geuoel zie je ook terug als we scoren: ieder doelpunt uieren we samen. Iedere speler gunt een ander een doelpunt.' Op welke positie en in welk systeem speel je het liefst? Jort de Vries, Blaricum 'Ik word uoornamelijk als rechtsbuiten of op 'nummer tien', de positie achter de spitsen, neergezet. Zelf heb ik geen uoorkeur uoor een uan die plaatsen. Ik kan op allebei goed uit de uoeten. Waar de trainer me neerzet, daar speel ik.' UJie was uroeger jouw idool? 'Dat was zonder twijfel Dauid Beckham. Toen ik zeuentien jaar was, heb ik stage gelopen bij Manchester United. Ik kon echt genieten uan de traptechniek uan Beckham. Niemand ter wereld heeft zo'n terugdraaiende uoorzet als hij. Alleen al door daar naar te kijken leer je als jonge uoetballer ontzettend ueel.' Ulie is uolgens jou de beste uerdediger in de Erediuisie? Etienne de Ruyter, Raamsdonkveer 'Ik kan me een wedstrijd herinneren tegen fljax toen ik nog bij FC Twente speelde. Ik: stond tegenouer Thomas Vermaelen en heb een ontzettend moeilijke wedstrijd beleefd. Hij is sterk, snel en meedogenloos in de duels. UJe zijn nu een paar jaar uerder, maar hij is nu nóg beter geworden.' Ulaar zou je je loopbaan af willen sluiten? Daan Maasson,Dordrecht 'Lastige uraag. Ik hoop mijn carrière in Zweden af te sluiten. Het zou mooi zijn om dat bij Hammarby IF te doen, daar heb ik al uijf seizoenen gespeeld. Daarna denk ik als jeugdtrainer aan de slag te gaan.' AJAX KICK OFF 37 AJAX - NAC BREDA/SLAVIA PRAAG

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 35