VERRUILT DE TOEKOMST VOOR KAAP DE GOEDE HOOP MAARTEN STEKELENBURG De kop 'Maarten Stekelenburg naar Ajax Cape Town' zorgde hier en daar voor verwarring. Som migen was het niet duidelijk dat het hier de jeugdtrainer van Ajax betrof en niet de gelijk namige keeper van het eerste. Stekelenburg wordt Ajax' ogen in Zuid-Afrika, omdat men in Amsterdam het idee heeft dat er meer talent rond moet lopen van het niveau Benny, Pienaar en Enoh. 28 AJAX KICK OFF tekst Raymond Bouwman Stekelenburg verruilt na de jaarwisseling de Nederlandse winter voor de Afrikaanse zomer. Begin oktober reisde de jeugdtrainer mee met de Ajax-directie bij het jaarlijkse bezoek aan de satellietclub. 'We hadden al gesproken over een functie daar,' zegt Steke lenburg. 'Maar ik had aangegeven dat ik eerst wilde kijken of het me zou kunnen bevallen. Kijk, ik heb ook een gezin, met een vrouw en drie kinderen. Mijn vrouw is de laatste dagen ook nog naar Kaapstad gekomen, zodat we samen hebben kun nen rondkijken. Want mijn werk is heel belangrijk, maar mijn gezin is toch altijd nog belangrijker. We moeten daar kunnen aarden. Het viel beslist niet tegen. De werkomstandigheden hebben me verbaasd. Er staat al heel wat. Maar zeker ook het niveau van de spelers stelde me niet teleur. Want daar kijk je in eerste instantie toch vooral naar. Kun je daar goed mee werken, vraag je je af. Nou, dat denk ik zeker. Mijn enthousiasme is daardoor ook groter geworden.' Niet dat Stekelenburg in zijn goede pak verscheen op een deftig sollicitatiegesprek bij manager technische zaken Danny Blind omdat hij wilde reageren op een officiële vacature. Bij Ajax gaan dat soort procedures vaak vooral informeel. 'Ik denk dat het bij een jeugdwedstrijd zal zijn geweest waar we beiden naar keken, dat Danny Blind vroeg hoe ik er tegenover zou staan,' vertelt Stekelenburg. 'Ze wilden graag daar de jeugd opleiding wat intensiveren. En ze zochten iemand van wie zij vermoeden dat hij dat kan.' Danny Blind had niet gedacht dat het zo weinig moeite zou kosten om Stekelenburg te overtuigen in te gaan op het aanbod hoofd opleidingen te worden bij het Zuid-Afrikaanse filiaal. 'Het is altijd de bedoeling geweest om er iemand van Ajax Amsterdam te plaatsen. Alleen, dat is soms lastiger dan het lijkt. Want het moet iemand zijn die onze cultuur door en door kent, die er zin in heeft, die de leidinggevende functie aankan en die zijn gezin mee kan nemen. Daarmee wordt de spoeling al dunner. Er zit nu al een tijdje niemand van ons. We vonden dat het nu nodig was om de positie heel sterk in te vullen. Met Maarten is dat gelukt. Hij is er uitermate geschikt voor. Hij heeft leidinggevende kwaliteiten en is al jarenlang werkzaam in de Ajax-opleiding. En hij wilde gelukkig graag, ook al doordat zijn vrouw achter het avontuur staat. Voor Ajax is het fijn dat hij het wil doen, hoewel we een van onze beste jeugdtrainers kwijtraken. Maar voor Maarten zelf is het natuurlijk ook een mooie kans om zich te ontwikkelen.' Stekelenburg: 'Toen ze vroegen of ik er eens over na wilde denken, heb ik er eerst natuurlijk heel goed met mijn vrouw over gesproken. Dan denk je samen inderdaad dat het ook wel een fantastische kans is. Voor mij, maar ook voor ons als gezin. Ik werk nu tien jaar op de Toekomst, en dan is dit ook een mooie uitdaging: leiding geven aan een hele jeugdoplei ding. Maar het is ook wel een grote stap. Mijn vrouw Marije heeft een eigen bedrijf. Ze heeft de modeacademie gedaan en is nu actief in de interieurinrichting. Dat komt de komende twee tot drie jaar even op een laag pitje te staan. Want zeker in het begin zal haar meeste aandacht moeten uitgaan naar het gezin, en dus naar de kinderen. Mijn oudste jongen Ma- noek is zeven en we hebben twee dochters: Sterre van zes en Puk van vier. Ik heb het wel met ze besproken. Niet dat ze mochten meebeslissen, want daarvoor zijn ze nog te jong. Maar je moet het wel goed begeleiden. Manoek raakte even in paniek. Hij voetbalt zelf in de F3 van UW. "Kan ik dan niet meer voetballen?" vroeg hij. "Hoe moet dat met mijn vriendjes?" Het was wel even huilen in het begin. Hij zag zijn hele wereld instorten. Ik heb een zondag vrijgenomen. Heb ik de hele ochtend met hem zitten legoën en over het plan gesproken. Volgens mij was dat heel goed, voor hem en dus ook voor mij. je legt uit dat het een fantastisch land is: als het gaat om natuur, het weer. We hebben de atlas erbij gepakt. Dan wordt het al wat minder angstig. Bij Sterre klikte de juf gelijk op hët smartboard en vlogen ze meteen naar Kaapstad. Voor de jongste hadden we een boek met allerlei wilde dieren erin gekocht. Toen begonnen ze het ook wel leuk te vinden. Ach, als ik anderen spreek die ooit naar het buitenland zijn AJAX - NAC BREDA/SLAVIA PRAAG

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 26