ajacieden, FOTOBOEK 'AJAX WERELDCLUB' GEPRESENTEERD Na de UEFA Cupwedstrijd van afgelopen donderdag gaan we op deze zondag verder met de competitie. FC Utrecht is een tegenstander die wij in het Bekertoernooi al eerder ontmoetten en toen versloegen. Dat neemt niet weg dat het een team is waar wij rekening mee moeten houden. Vorige week heeft FC Utrecht laten zien wat het in zijn mars heeft. Hun klinkende overwinning op Vitesse is een waarschuwing. Het klinkt als een cliché maar deze competitie maakt dui delijk dat geen enkele tegenstander zich zomaar gewon nen geeft. Volledige inzet is een vereiste om tot een goed resultaat te kunnen komen. Over volledige overgave te spreken: het kan niet sterk ge noeg benadrukt worden hoezeer de ondersteuning van onze fans voor het elftal een extra krachtbron is. Tijdens de vorige thuiswedstrijd tegen PSV leverde het sfeerteam van de supporters een mooie en eervolle bijdrage aan het afscheid van Sjakie Wolfs. Het is geweldig de betrok kenheid te ervaren waarmee mensen, zoals de betreurde Sjakie Wolfs er één was, op waarde worden geschat. In Hamburg lieten de meegereisde supporters ook dui delijk merken als een twaalfde man achter het elftal te staan. Soms lijkt het seizoen nog maar net begonnen, maar de realiteit is dat de winterstop nadert. In december hebben we nog een paar interessante wedstrijden op het pro gramma staan. Daarbij zijn drie thuiswedstrijden; tegen NAC Breda en ADO Den Haag voor de competitie en te gen Slavia Praag in het UEFA Cuptoernooi. Elke wedstrijd, uit en thuis, voor de competitie én in Europees verband, is van groot belang en wij rekenen daarbij op uw steun. Marco van Basten Drie generaties Ajacieden met het boek waarin het culturele erfgoed van Ajax in beeld en woord is vastgelegd: Daley Blind, Danny Blind en Wim Schoevaart. Ajax heeft dinsdag 18 november het boek Ajax Wereldclub gepresenteerd. In de Koninklijke Loge van de ArenA nam Wim Schoevaart het eerste exemplaar van het monumentale fotoboek in ontvangst. Ajax Wereldclub is een prachtige impressie in woord en beeld van de rijke historie van de Amsterdamse voetbalclub. Samenstellers Michel Sleutelberg, Jacob Bergsma, Erik Somers en René Kok hebben 577 unieke beelden gese lecteerd en voorzien van mooie bijschriften. Het boek, meer dan vijfhonderd pagina's dik, is opgedeeld in veertien thema's. De oudste foto dateert van 1900, het jaar dat Ajax werd opgericht. De meest recente foto's zijn van dit jaar, van dit seizoen zelfs. Alles komt aan bod: de successen, de teleurstellingen, de trainers, de reizen, de jeugd, de stadions, de Klassieker, de iconen. Zoals Klaas Vos, die de presentatie leidde, zei: 'Het is een boek waarin je de hele historie van Ajax weer kan herbeleven.' Het boek is opgedragen aan Wim Schoevaart, archivaris, erelid en cultuurbewaarder van de club. De 90-jarige Ajacied nam in de Koninklijke Loge van de Amsterdam ArenA het eerste ex emplaar in ontvangst. Hij gaf het boek door aan manager technische zaken Danny Blind en die gaf het op zijn beurt weer door aan zijn zoon Daley, die bij Jong Ajax speelt. 'Het is een prachtig boek geworden,' sprak Danny Blind. 'Daarom ben ik ook op de uitnodiging ingegaan voor deze presentatie. Daley en ik hebben nog nooit samen een interview of een ander publiek optreden gedaan. Dat heb ik altijd afgehouden, want ik vind dat Daley niet gezien moet worden als "de zoon van". Hij moet het uiteindelijk al lemaal zelf doen. En door hem dit boek te over handigen, geef ik nu ook de "lijn-Blind" door.' Zo belandde het eerste exemplaar van Ajax Wereldclub uiteindelijk bij de 18-jarige Daley Blind, waarmee Ajax de catalogus van zijn erf goed symbolisch doorgaf aan de toekomst. De Jong Ajacied bladerde na afloop van de presen tatie het boek door en bleef natuurlijk hangen bij de foto's uit de succesperiode van de jaren negentig, waarin zijn vader en teamgenoten nog maar eens bewezen dat Ajax met recht de titel 'wereldclub' draagt. Enkele van de vroegste voetbalherinneringen van Blind junior stam men uit 1994-1995, het seizoen waarin Ajax de Champions League won. Ajax Wereldclub kost 49,90 en is vanaf heden verkrijg baar in de Official Ajax Fanshop en de boekwinkel. 06 AJAX KICK OFF AJAX - FC UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 5