IvT: NOTULEN AJAX SUPPORTERSRAAD De Ajax Supportersraad (ASR) kwam vorige maand bij elkaar voor een vergadering in de perskamer van de Amsterdam ArenA. Hier volgen de notulen van wat de ASR toen besproken heeft. 8 OKTOBER 2008 - PERSKAMER AMSTERDAM ARENA Aanwezig: Simon Knol, Jaap Waaijenberg, Luc Posma, Henri van der Aat, Mike Tenniglo, Dennis Bliek, John van Reenen, Anneke Ruitenberg, Henk Voors, Mark van Leest, Patrick van der Meer, Jeroen Slop, Melle Sitters, Sander Adriaansen, Suzanne Adriaansen, Ron Jansen. Afwezig met kennisgeving: Brenda Toonen, llona Oerlemans. 1. Mike opent de vergadering door een ieder welkom te heten. Jeroen geeft aan het vreemd te vinden dat leden van de ASR een meeting hadden georganiseerd voorafgaand aan de ASR. Mike en Ron geven aan dat deze samenkomst niet formeel was. We vonden het gezellig om vooraf iets te gaan eten en wilden overleggen omdat er wat onvrede was over met name communicatie via bijvoorbeeld internet. Jeroen geeft aan dat afgevaardigde supporters van de ASR niet per se op een lijn hoeven te zitten en dat de discussie centraal moet blijven. Ron geeft aan het vervelend te vinden dat het negatief is overgekomen, dit niet de bedoeling was, en dat wat daar is besproken niet geheimzinnig is, en ook op tafel komt. 2. Ron is vanavond notulist. 3. Notulen 23 juli 2008. - Henri van der Aat geeft aan er niet bij te zijn geweest omdat hij een uur van tevoren pas van de meeting wist. - John geeft aan dat het een moeilijke datum was in verband met de vakantie. Ron vraagt of zijn vraag wel duidelijk genoeg was over het feit dat de bestaande roltrappen naar de eerste ring niet gebruikt worden. Deze worden inderdaad voorlo pig niet gebruikt. -Anneke van de SVA vraagt hoe de ervaringen waren van de ASR-medewerkers tijdens de Open Dag. Jaap en Mike hebben daar in een stand gestaan, maar kregen vooral vragen die voor Supporterszaken bestemd waren. Er zijn ook fol ders uitgedeeld met info over de ASR. - Henk Voors vertelt dat hij op 6 oktober op www.ajax.nl bekendheid heeft gegeven aan de ASR-vergadering van vandaag. Hierop zijn 60 reacties gekomen. Deze zijn gefilterd en worden doorgestuurd naar de voorzitter van de ASR. - Henk Voors is bezig met een nieuwe opzet van de site om meer bekendheid te geven aan de ASR. 4. Actiepunten. Vanavond is Mark van Leest aanwezig om een en ander toe te lichten over de procedure van de Kick Off, en over de mogelijkheden voor communicatie over de ASR via de Ajax-website om zo meer infor matie over de ASR te kunnen geven. De wens van de ASR-leden is dat er vaker een update gemaakt wordt van de ASR. De laatste is in maart geweest. Ook de kennismakingsverhalen van de leden moeten sneller gelinkt kunnen worden. Mark geeft aan dat hij hierop aangesproken mag worden. Henk heeft er in ieder geval voor ge- zorgd dat de notulen van 23 juli op de site staan. Wat betreft de Kick Off is het zo dat er 25.000 exemplaren worden ge drukt. Dit is een bewuste keus van Ajax. De mensen die de boekjes uitdelen hebben de opdracht om dat te doen zoiang er Kick Offs beschikbaar zijn. Mark vraagt de aanwezigen hoe het verspreiden van de Kick Off gaat. Ron geeft aan dat het op de le ring Noord een stuk beter gaat, Jaap geeft aan dat de boekjes in het ledenrestaurant en -vak goed worden ontvangen. 5. Rookverbod Amsterdam ArenA. Mike en Brenda (afwezig maar heeft schriftelijk een vraag gesteld) geven aan dat het hun ervaring is dat er op sommige vakken strenger gecontroleerd wordt en dat men op bepaalde vakken minder controleert. Jeroen legt het beleid uit en geeft aan dat er binnen de hekken van de ArenA niet gerookt mag worden. Er is gekozen voor een integraal verbod, het maakt dus geen verschil of het dak of open of dicht is. Stewards hebben de opdracht om op te treden bij klachten, maar niet op een confronterende manier. Hoewel bepaalde vakken wat moeilijker liggen, wordt hier wel gecontroleerd. Henk houdt zich met deze vakken bezig. 6. Kaartverkoop uitwedstrijden, tussenuitkaart. Tot nu toe is het heel lastig om online of via TicketBox een kaartje voor een uitwedstrijd te bemachtigen. Dit ligt niet aan Ajax maar aan de KNVB. Zij zijn verantwoordelijk voor dit systeem. Ajax heeft de KNVB om uitleg gevraagd, maar heeft dat nog niet gekregen. Mike en Brenda geven aan dat een 'tussenuitkaart' erg leeft bij een grote groep supporters. Henk legt uit dat dit niet haalbaar is. Ajax heeft 355 voor- rangsuitkaarthouders en 5.000 uitkaarthouders. Verder zijn er 500 Europese voorrangskaarthouders. Er zal altijd een groep zijn die denkt recht te heb ben op meer voorrang, maar in elk systeem zal dat het geval zijn. Wel is er dit jaar de grens voor het verkrijgen van een uitkaart verhoogd naar 2 uitwed strijden. Hierdoor zal het aantal uitkaarthouders waarschijnlijk fors afnemen en de kans op een kaart dus toenemen. 7. Medische staf. Simon wil graag weten waarom er zoveel blessures zijn binnen de selectie. Besloten wordt dat dit eigen lijk geen onderwerp voor de ASR kan zijn 8. Vak 423. Er is op vak 423 een klein groepje van ongeveer 50 man. Zij staan in het vak tegen Vak410 aan. Dit geeft wat problemen naar an dere supporters. Met enkele stewards is er al overleg ge weest. Men geeft aan graag te willen staan, meer sfeer te willen, maar niet naar 410 te willen. Henk nodigt een afgevaardiging van deze groep uit voor een gesprek. 9. Seizoenkaartverkoop bij thuis wedstrijden. Skelper. Mike brengt dit punt in. Via Skelper zou je je seizoenkaart kunnen verkopen wanneer je zelf niet kan. Je seizoenkaart wordt geblokkeerd en je kaartje voor je plaats komt in de verkoop. Als seizoenkaart houder krijg je een vergoeding, maar ook Ajax kan door de doorverkoop verdienen. Daarnaast is de ArenA beter gevuld. Melle Sitters legt uit dat Skelper is overgenomen door Sitewave en dat alle afspraken hieromtrent opgeschort zijn. Ajax is wel dit systeem aan het onderzoeken. 10. Wat willen we weten van politie en catering voor vergadering van 10 december? Wat betreft catering willen we onder andere een discussie over de prijzen, het assortiment en de snelheid en deskundigheid van bediening. De politie zal onder meer de vraag gesteld worden over de fouillering bij de ingangen en de opstelling op wedstrijddagen. Verdere vragen omtrent catering en politie kunnen naar Mike gemaild worden. Deze worden verzameld en doorgestuurd naar Suzanne, zodat beide partijen zich goed kunnen voorbereiden op de bijeenkomst. 11. Rondvraag. John Van Reenen maakt de opmerking dat de sfeer in de ArenA beter is geworden door de verhuizing van 410. Dit wordt beaamd door de aanwezigen. Ook wordt de opmerking gemaakt dat F-Side zich op een positieve manier manifesteert. Kortom, het is er een stuk gezelliger op geworden. Henk Voors heeft goed nieuws over het Supportershome, dat weer open is. Dit is in stich tingsvorm. We hopen dat een en ander zich de komende tijd positief gaat ontwikkelen. Ron Jansen vraagt of de informatie naar buiten wat actueler kan zijn. Soms hoor je als je Ajax belt een bandje van een paar dagen oud. Dit geldt ook voor de informatie op Teletekst en AT5. Luc Posma vraagt of er in het contract met AEGON een onstsnappingsclausule zit voor AEGON, nu het in de financiële wereld wat slechter gaat. Dit is niet het geval. Mike Tenniglo vraagt hoe het zit met een door Ajax afgekeurd spandoek, waar vele uren werk in heb ben gezeten door supporters van 410 en andere vrijwilligers. Ook Patrick van der Meer stelt daar vragen over en geeft aan dat er vroeger veel meer kon en dat de Ajax-supporters bekend stonden om hun creatieve, humoristische boodschappen op die spandoeken. Jeroen Slop geeft aan dat dit spandoek inderdaad is afgekeurd. Het is niet zo dat Ajax creativiteit onder de supporters niet waardeert. Het sfeerteam maakt sfeeracties mede mogelijk door een budget van Ajax. Dan is een beetje overleg ook normaal. Men was nu al begonnen en ging nu te ver met dit spandoek. Mike Tenniglo geeft aan dat de wachtrijen bij Zuid J onacceptabel lang zijn. Dit komt door de verhuizing van Vak410 waar 100 procent controle voor geldt, en de fouillering veel tijd in beslag neemt. Ajax wil dat de komende tijd aanzien. Henri van der Aat wil van de rondvraag gebruik maken door aan te geven dat het kan gebeuren dat Ajax wel met verschillende dingen bezig kan zijn, maar dit niet in de media komt. Voor supporters lijkt het dan zo te zijn dat Ajax hier niets mee doet. Als voorbeelden geeft hij het contact met NOS over de samenvattingen, het contact met KNVB over scheidsrechterlijke beslissingen en de zorgen over het aantal blessures. Jaap Waaijenberg geeft aan dat het geluid bij het spelen van het clublied en bij het interview van de Ajacied van de wedstrijd siecht is. Henri van der Aat antwoordt dat dit bekend is bij Ajax en dat er druk aan gewerkt wordt. 12. Mike Tenniglo bedankt iedereen voor zijn/ haar aanwezigheid en sluit de vergadering. Volgende vergadering: woensdag 10 December 2008. 26 AJAX KICK OFF AJAX - FC UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 24