Van de Pol: 'Fantastisch' Feiten Weetjes IS) - - een vast contract bij AZ? Dat is geweldig voor die man. Zo hebben we elkaar een beetje geholpen. Hij bewees met die foto mijn gelijk en ik heb hem indirect aan een baan geholpen." *(DR) AZ - Ajax stond 30 keer eerder in de Eredivisie op de rol. De Alkmaarders wonnen vijf keer; de gasten zestien maal. AZ won in 2007 de thuiswedstrijd van de finale van de play-offs. In de return bleek Ajax echter te sterk en wist de ploeg van Henk ten Cate zich te kwalificeren voor de voorronde van de Champions League. In het seizoen 1982-1983 speelde AZ '67 de thuiswedstrijd tegen Ajax in Amsterdam. Door een verbod van de Alkmaarse burgemeester Roozemond diende AZ '67 'thuis' in het Olympisch Stadion te spelen. Spelers die voor zowel AZ als Ajax speelden zijn onder meer: Shota Arveladze, John Bosman, Nourdin Boukhari, Tim de der, Danny Hesp, Pius Ikedia, Peter Jager, Denny Landzaat, Olaf Lindenbergh, Kiki Musampa, Kenneth Perez, Ronald Spelbos, Ruud Suurendonk en Ole Tobiasen. «(AL) "In de rust hoorde ik journaliste Barbara Barend met iemand bellen", zegt Ed van de Pol. "Ze vertelde dat ze niet zeker wist of de bal over de lijn was. Dus ik liep op haar af en liet de foto op mijn schermpje zien. Toen werd alles duidelijk. De goal was terecht goedgekeurd." Na afloop van het duel fietste de fotograaf naar huis, niet wetende welke commotie hij veroorzaakt had. "Toen ik thuis kwam las ik hoeveel ophef er was ontstaan over het voorval en heb ik mijn foto naar alle media gestuurd die ik maar kon verzinnen. Binnen de kortste keren hing heel Nederland aan de telefoon: van Voetbal Insite tot Roelof Luinge." Ook bij AZ bleef het voorval niet onopgemerkt. Een aantal weken na 'de klik' benaderde de club hem voor een vast dienstverband. Van de Pol kon van een hobby zijn beroep maken. "Dat vond ik fantastisch. Het betekende een grote wending in mijn leven. Van jongs af aan kwam ik al bij AZ en het stadion lag om de hoek. Werken bij je favoriete club: wat wil je nog meer?" AZ Speelt 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 26