Van invaller tot aanvoerder Rasmus Lindgren: De Zeeuw: Daar waar het middenveld van Ajax bol staat van concurrentie en verschuivingen, blijkt Rasmus Lindgren (23) de stabiele factor. De nuchtere Zweed over Marco van Basten, Demy de Zeeuw en Bruce Springsteen. 'Rasmus bij Groningen meer bepalend' Met 4-1 winnen van PSV, koploper zijn met Ajax en geselecteerd worden voor de nationale ploeg van Zweden. Dat kan slechter. "Zeker, het voelt heel goed. Opgeroepen worden voor Zweden is al heel mooi. Het feit dat we ook nog eens tegen Nederland speelden gaf helemaal een extra stimulans. En met Ajax zijn we met een goede reeks bezig. We hebben nu iets van zes, zeven competitiewedstrijden achter elkaar gewonnen. Natuurlijk moeten we ons elke keer opnieuw bewijzen, maar we zijn vol vertrouwen." De Zweedse bondscoach, Lars Lagerböck, kwam je onder meer bekijken in het uitduel met FC Twente waarin Ajax won en jij scoorde. "Dat was niet een van de betere wedstrijden van Ajax. We speelden vrij verdedigend, terwijl we het moeten hebben van aanvallend voetbal. Ik scoorde weliswaar, maar speelde niet geweldig. Het ging redelijk." Je maakt een opmerkelijk seizoen door. Van invaller ben je tot aanvoerder gepromoveerd. "De eerste wedstrijd stond ik nog in de basis. Vanaf dat moment belandde ik een paar wedstrijden op de bank en moest ik me laten zien tijdens invalbeurten. Dat ik nu aanvoerder ben komt door blessures van Klaas Jan Huntelaar en Maarten Stekelenburg." Is dat bescheidenheid of doet het je weinig? "Het is mooi dat Marco van Basten veel vertrouwen in me heeft, maar ik hecht niet speciaal veel waarde aan het aanvoerderschap." Bij FC Groningen was je ook een periode aanvoerder. "Maar ook toen kwam dat door blessures van de eigenlijke aanvoerders." Je hebt met Fyong Enoh, Gabri, Evander Sno en Jan Vertonghen veel concurrentie voor de drie posities op het middenveld. Toch kom je in elk duel in actie. "We hebben inderdaad goede onderlinge concurrentie, het is altijd vechten voor je plaats. Maar ik denk dat ik heb bewezen dat ik belangrijk ben voor Ajax." Demy de Zeeuw vindt je nog niet zo bepalend voor de ploeg als in je periode bij FC Groningen (zie kader). "Dat is misschien wel zo. Bij Ajax is veel meer individuele kwaliteit waarin ik me moet mengen. Bij Groningen stond ik bovendien meer centraal op het middenveld waardoor ik meer opviel. Ik vind Demy de Zeeuw overigens een erg goede voetballer. Het verschil tussen ons is dat hij meer moet aansluiten bij de aanvallers terwijl ik meer controlerend speel." Maakt het je veel uit of je links, centraal op rechts op het middenveld staat "Ik ben van nature een controleur maar kan op alle drie de posities spelen. Links of rechts, het maakt niet uit." Wat is je indruk van het middenveld van AZ? "Dat is heel sterk. AZ speelt met één middenvelder meer dan wij en er zit met spelers als Stijn Schaars, David Mendes da Silva, Demy de Zeeuw en Maarten Martens veel voetbal in. Het is denk ik de sterkste linie van AZ; daar moeten we ons tegen wapenen." "Ik heb AZ dit seizoen nog niet veel gezien, maar de beelden die ik zag waren heel indrukwekkend. Het is weer een beetje het AZ van twee jaar geleden. Een goed middenveld dus, en ook Mounir El Hamdaoui doet het geweldig." Je hebt Van Basten en John van 't Schip ook meegemaakt toen ze een paar jaar geleden je trainers waren bij Jong Ajax. Zijn ze veranderd? "Nee, vind ik niet. Natuurlijk hebben ze nu wel meer ervaring, maar als trainer en mens zijn ze hetzelfde gebleven." En jijzelf? "Ik heb me in de tussentijd bij FC Groningen heel goed kunnen ontwikkelen als voetballer. Maar ik heb nog steeds dezelfde persoonlijkheid." Je had het als liefhebbers onder elkaar met je vorige trainer, Ron Jans, vaak over muziek. Wat zit er in het cd-rek van Van Basten? "Ik heb werkelijk géén idee, heb ik het nog niet met hem over gehad. Ik weet ook niet of hij een muziekman is, zal het hem eens vragen." Tot slot een kampioensvraag. Wat is het beste nummer van Bruce Springsteen, jouw favoriete artiest? "Bobby Jean, geen twijfel." (ESN) "Lindgren is een goede speler met veel rust aan de bal", analyseert Demy de Zeeuw. "Je kunt ons spel wel met elkaar vergelijken, alleen heb ik meer drang naar voren. Bij FC Groningen vond ik Rasmus heel bepalend, maar bij Ajax heeft hij zijn draai nog wat minder gevonden." (DR) AZ Speelt 20

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 19