Binnen de spelersgroep leeft het gevoel dat er iets moois aan zit te komen' Maar je ambitie reikt verder dan AZ? "Natuurlijk heb ik de ambitie om nog hoger te komen. Maar het is niet zo dat er haast bij gebaat is. Op dit moment ben ik alleen bezig met AZ. Binnen de spelersgroep leeft het gevoel dat er iets moois aan zit te komen. Daar moeten we met de hele groep keihard voor werken. Persoonlijk wil ik onderdeel van dat proces zijn." Je hebt prijzendrang. "Het zou mooi zijn om dit jaar een prijs te winnen. In de beker zijn we al een heel eind op weg. Met Ajax en PSV zijn nu twee concurrenten uitgeschakeld. Als we een paar keer gunstig loten kunnen we zo weer in de finale staan. Maar dan moeten we het ook een keer in de eindfase afmaken." Vandaag wacht een duel tegen je voormalige bondscoach Marco van Basten; speciaal? "Dat leeft bij mij niet echt. We spelen tegen Ajax. Het is beter om ons te focussen op Luis Suarez. Bij Ajax draait alles om hem. Van Basten is nog erg zoekende. Hij leek in een hoop spelers weinig vertrouwen te hebben. Toch moest hij die jongens noodgedwongen een kans geven. Dat hij tegen FC Volendam een A-junior verkiest boven Leonardo zegt mij genoeg. Maar ondanks alles staan ze nu wel boven ons." Vergelijk Louis van Gaal eens met Van Basten. "Van Gaal is veel verder in het trainer zijn. Bij hem is echt alles gericht op het beter maken van spelers. Van Basten is veel jonger en is daarom nog niet zover dat hij dat kan. De overeenkomst tussen beiden is dat ze oog hebben voor de organisatie in het veld. Dat is tegenwoordig nodig om resultaat te boeken. Toch heb ik het gevoel dat de organisatie bij ons al staat en bij Ajax nog niet. Dat komt mede doordat de spelers en trainers hier al langer met elkaar samenwerken." Wat zorgt ervoor dat de grote clubs altijd op het einde meedoen om de prijzen? "Het gaat uiteindelijk om het resultaat. Wij worden ons steeds meer bewust van het feit dat we slimmer moeten zijn. Uit tegen Heerenveen (3-3, red.) moesten we eigenlijk tijdrekken, maar deden we dat niet. Dat we daar twee punten verspeelden maakte mij echt ontzettend boos. Die kunnen aan het eind van het seizoen bepalend zijn. Daarom was het mooi om te zien dat het in de verlenging tegen PSV wel lukte. Nicky (Van der Velden, red.) en ik hebben bij de cornervlag minimaal drie minuten gepakt. Door die slimheid boek je resultaat. Als we dat in de vingers krijgen dan winnen we van iedere tegenstander." *(DR) km. DS8»1N(f AZ Speelt 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 11