I Demy de Zeeuw: Het had weinig gescheeld of Oemy de Zeeuw (25) had dit jaar met FC Groningen in plaats van met AZ een gooi naar de titel gedaan. "Ik zou in de voorbereiding op het seizoen 2005-2006 een contract tekenen in Groningen maar technisch directeur Henk Veldmate moest verstek laten gaan", zegt de international nu. heerlijk De Zeeuw tekende niet in het hoge noorden. AZ handelde snel en kaapte het talent onder de neus van de concurrent vandaan. Drie seizoenen later is De Zeeuw een steunpilaar in het DSB Stadion. De rups ontpopt zich dit jaar, na een moeizaam seizoen, opnieuw tot een mooie vlinder in de tuin van Louis van Gaal. Je speelt weer als vanouds. "Met het hele team zaten we vorig seizoen in een neerwaartse spiraal. Ik kon me daar niet aan onttrekken. Nu is alles anders. De positie waarop ik momenteel speel bevalt me ook beter. Door mijn goede gevoel voor het kiezen van het juiste moment ben ik nu de lopende middenvelder die moet bijsluiten. Daarnaast zorgt de ervaring die ik inmiddels heb ervoor dat ik veel meer dingen zie en aanvoel. Ik kan nu veel beter inschatten wanneer ik druk moet zetten of om welke oplossing een bepaalde situatie vraagt." Verklaart dat ook je grote hoeveelheid assists dit seizoen? "Ik voel beter aan wanneer ik op welke plaats moet verschijnen. De assists zijn daarvan een mooi bewijs, maar ik heb ook veel pre-assists gegeven dit seizoen; de bal voor de eindpass. Die zijn soms nog belangrijker dan de assist zelf. Maar die passes zie je in de statistieken niet terug." Ben je op zoek naar erkenning? "Bij mij leeft niet meer het gevoel dat ik mij extra moet bewijzen omdat ik 'de international' van AZ ben. Tegenwoordig speel ik mijn eigen wedstrijd. Voorheen maakte ik me veel drukker. Dan las ik weer 'De Zeeuw zegt dit en dat', terwijl ik dat heel anders had gezegd. Dat ging in mijn hoofd spelen. Daarom lees ik bijna geen kranten of stukken op internet meer en geef ik zelden interviews." Stak het je? "De laatste tijd irriteerde het me steeds meer. Overal verschenen maar stukjes op internet van mensen zonder kennis van zaken. Het was alleen maar sensatie. Ze knipten en plakten alles aan elkaar vast en uiteindelijk was ik degene die het gezegd had. Bij een interview kwamen er maar drie zinnen uit het gesprek naar voren. De rest van het artikel stond vol met meningen van journalisten. Daar kreeg ik dan weer vragen over en dat was erg vervelend. Daarom heb ik al lang geen interviews meer gegeven en dat bevalt uitstekend." Je hebt rust gevonden. "Dat is ook inherent aan de sfeer die nu bij AZ heerst. Als het slecht gaat op het veld, dan neem ik dat ook mee naar huis. Nu heb ik eindelijk weer het gevoel dat alles de goede richting op gaat. Met AZ gaat het voor de wind, ik ben zelf in vorm en ook persoonlijk gaat het prima." Was het slechte gevoel van vorig seizoen de oorzaak van je wens om een transfer naar het buitenland te maken? "Mijn eigen ambities speelden een grote rol, maar ook het slechte seizoen met AZ was daar inderdaad mede bepalend voor. Ik had deze zomer niet het gevoel dat er bij AZ veel veranderd was ten opzichte van vorig seizoen. Het is niet zo dat ik het niveau van de Eredivisie ontstegen ben, maar soms heb je een nieuwe prikkel nodig om verder te kunnen in je carrière. Dat mijn transfer naar HSV niet doorging was uiteindelijk jammer. Maar ik ben nu blij dat ik nog bij AZ speel. Er blijkt wel degelijk iets veranderd. De manier waarop we nu spelen is heerlijk. Het is helemaal geen straf om hier te spelen." AZ Speelt 10

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 10