LEONARDO Via een e-mail aan de uuebsite van Rjax konden de supporters een vraag stellen aan Leonardo De aanvaller vertelt over zijn emotionele karakter en de verschil len tussen Brazilië en Nederland. eoo Ajax http://www.ajax.nl/home.nl.html Wist je uroeger al dat je profuoetballer zou worden? Meivin Quint, Wekerom 'Nee. In Brazilië gaat het er anders aan toe dan in Nederland. Hier speelt iedereen die kan uoetballen bij een club. Ulanneer je goed bent, word je uanzelf een keer ontdekt. In Brazilië moet je uooral ueel geluk hebben. Toen ik dertien jaar was, mocht ik uoor het eerst stage lopen bij Fegenoord. Dat ik het uiteindelijk heb gered als profuoetballer is een droom die werkelijkheid is geworden.' Ben je als ex-Feyenoorder niet bang geweest uoor de Ajax-aanhang toen je in Amsterdam tekende? Wilfred Wesselius, Rolde 'Nee. Je moet niet bang zijn om ergens te tekenen uanwege de ri- ualiteit tussen twee clubs. Het publiek moet je ouertuigen met je uoetbalkwaliteiten. Ik kon kiezen tussen PSV, Tottenham Hotspur en Ajax. Ik heb uoor Ajax gekozen omdat ik het altijd al een mooie club heb geuonden.' Welke ploeggenoten beschouw jij als echte urienden? Nathalie Hupkens, Rlmere 'Vrienden worden is erg lastig in de uoetballerij. Elk jaar uerandert het team en speel je dus met andere mensen. Naast het uoetbal spreek ik met niemand af uan de club. Ik ben uader en daar gaat ueel tijd in zit ten.' UJelke back heeft jou de moeilijkste wedstrijd bezorgd? Sebastiaan te Kloese, Hilversum 'Dat was in mijn eerste wedstrijd uoor Feyenoord. Ik had enorm ueel moeite met Uruin Lee uan AZ die mij constant probeerde te prouoce- ren.' Welke positie in het ueld heeft jouw uoorkeur? Stefan Essers. Katuiijk 'Dat ligt aan het systeem. Bij NAC speelden we uaak 4-4-2. Ik had graag een urije rol uoorin. Bij Ajax hanteren we meestal een systeem met drie spitsen. Ik richt me uooral op de linksbuitenpositie. Met mijn snelheid en mijn actie kan ik daar ueel uoor de ploeg betekenen.' Wat uind je uan Marco uan Basten als trainer? Remco Riekens, Drunen Tk uind het bijzonder dat we zo'n grote naam als trainer hebben. Als ex-aanualler kan hij mij ueel leren.' Je hebt een aantal flinke blessures gehad. Ben je nu uoorzichtiger in het ueld? fiart van Meen, Heerhugowaard 'Nee. Wanneer je bang bent, krijg je juist eerder blessures omdat je anders gaat uoetballen dan je gewend bent.' Waarom ben jij altijd zo emotioneel na een doelpunt? Ruud van der Wel, Zevenhuizen 'Dat is nu eenmaal mijn karakter. Ik ben één keer helemaal uit mijn dak gegaan na een doelpunt. Dat was in de uitwedstrijd tegen Groningen in januari 2007. Ik was net terug uan een blessure en de ploeg had de punten hard nodig uoor het kampioenschap. Vlak uoor tijd scoorde ik toen de 2-3. Een heel bijzonder moment.' Wat zijn uoor jou de grootste uerschillen tussen Brazilië en Nederland? Danny Rinnendijk, Rodegraven 'Het is een andere cultuur en dus moeilijk te uergelijken. Vooral aan het koude weer heb ik lang moeten wennen. Inmiddels uoel ik me hier hele maal op mijn plek. Nederland is mijn tweede thuisland geworden.' Ruil jij uaak shirtjes na afloop uan een wedstrijd? Lars Luijten, Bergeijk. 'Nee, maar wanneer mijn broer uraagt of ik een shirtje met iemand wil ruilen, probeer ik dat wel te doen. Zo heb ik uoor hem shirtje geruild met Rdriano nadat we uoor het Amsterdam Tournament tegen Inter hadden gespeeld. Ik ken Adriano persoonlijk, dus dat was gemakkelijk geregeld.' Wat uerwacht jij dit seizoen uan jezelf en uan Ajax? Benoit Schnabel, Maastricht Tk hoop dat we met het team stabiel kunnen presteren en kampioen worden. Zelf hoop ik ueel te spelen en fit te blijuen.' Welke doelstellingen heb jij uoor je carière? Robbert van Ravenvorst, Lunteren 'Omdat ik ueel blessures heb gehad, weet ik wat echt belangrijk is in het prof uoetbal: fit blijuen. Verder probeer ik niet te ueel te plannen. Ik speel nu uoor Ajax en ben nog niet bezig om euentueel in de toekomst uoor een andere club te spelen. Ik wil er hier alles uithalen.' AJAX KICK OFF 31 AJAX - SPARTA ROTTERDAM

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 29