robbert SCHILDER W'E, adidas w*- Uia een e-maïl aan de uuebsite van Rjax konden de supporters een vraag stellen aan Robbert Schilder. De verdediger vertelt over zijn favoriete positie en een bijzondere bijnaam. ©OO QC^las W*. l^j-r I V http://www.ajax.nl/home.nl.html Hoe kwam je als jongetje bij Rjax terecht? Jordi Smit. Heerhugouiaard 'Ajax heeft mij gescout toen ik als dertienjarige in de jeugd bij Amstelueen Heemraad speelde. Ik had het enorm naar mijn sin bij mijn club en wilde daar eigenlijk niet weg. Er waren weieens andere clubs geïnteresseerd, maar daar wilde ik niet heen. Ik wilde alleen naar Rjax.' Vond je het ueruelend dat je twee keer bent uerhuurd aan Heracles Almelo of heeft het je juist scherper gemaakt? Ernst Lenstra. Julianadorp 'Ik wilde graag spelen in de Erediuisie en dan is uerhuurd worden een goede manier om je te ontwikkelen. De tweede uerhuurperiode heb ik self aangeuraagd. Ik wist dat Heracles Almelo me graag wilde hebben en bij Rjax kwam ik niet uerder dan een aantal inualbeurten. Omdat de club uaak uanuit de uerdediging speelde, was het moeilijk om me daar te onderscheiden. Toch uind ik dat ik Rjax heb laten sien dat ik het niueau aankan.' ÜJaarom werd je bij Heracles Almelo Johan genoemd? Jeroen de Mries, Leiderdorp 'Die naam heeft mijn toenmalige trainer Ruud Brood bedacht. De naam is gebaseerd op Johan Cruijff, omdat ik op de club altijd graag de dis cussie aanging. Waarschijnlijk hoort dat een beetje bij de Amsterdamse bluf uan Ajax. Toen wij onlangs met Rjax bij Heracles speelden, waren er nog steeds mensen die mij Johan noemden.' In de somer mocht je weg bij Ajax, maar uiteindelijk ben je toch geble- uen. Met welk geuoel sit je nu bij de club? Joey Schouenberg. Baarlo 'Met een goed geuoel. Ik mocht inderdaad weg, maar ik mocht niet gra tis uertrekken. Dan weet je dat het moeilijk wordt om een nieuwe club te uinden. Marco uan Basten is in elk geual duidelijk. Ik ben geen uaste waarde, maar ik weet dat ik er dicht tegenaan sit. De duidelijkheid die ik uan de trainer heb gekregen, doet me goed.' Speel je lieuer bij Jong Ajax of sit je lieuer op de bank bij het eerste? Justin van Beek, Barendrecht 'Toen ik net bij de selectie sat, speelde ik graag bij Jong Ajax. Uiteindelijk wil je toch een stap uerder en kijken hoe uer je kunt komen. Daarom sit ik lieuer op de bank bij het eerste met af en toe een inualbeurt en een basisplaats. Gelukkig speel ik soms nog steeds bij Jong Ajax om mijn conditie en ritme op peil houden.' Welke positie in het ueld heeft jouw uoorkeur? Enrico Labee, Velserbroek 'Ik speel graag centraal of links op het middenueld. Dat sijn posities waar ik tijdens de jeugdopleiding heb gespeeld. Ik moet me nu concentreren op de linksbackpositie. Daar heb ik urede mee. Ook daar kom ik goed tot mijn recht.' Wat is het mooiste doelpunt dat je ooit hebt gemaakt? Bron Grupstra, Leeuwarden 'In de jeugd uan Ajax heb ik een aantal doelpunten gemaakt waarbij ik uier of uijf man uoorbij ging en dan met een stiftje de bal ouer de keeper speelde. Als prof heb ik bij Heracles Almelo mijn mooiste doelpunt ge scoord. Ik was toen net bij de club en mocht inuallen tegen Heerenueen. Vlak uoor tijd maakte ik met een hard schot de gelijkmaker.' Hoe komt het dat Ajax zoueel langdurig geblesseerde spelers heeft? Teun de Boer. Beek Ubbergen 'Daar heb ik geen uerklaring uoor. Het is inderdaad opuallend. Gelukkig ontspring ik zelf uoorlopig nog de dans.' Wie is je fauoriete speler? Koen Mulder, Ulolvega 'Ik kijk graag naar middenuelders zoals Gerrard, Iniesta en Haui. Bij Ajax heb ik geen fauoriet. Er is wel een aantal spelers waar ik ueel uan kan leren.' AJAX KICK OFF 31 AJAX - MSK ZILINA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 29