scoorde en weer van waarde was voor FC Twente was extra mooi. Ik wil dit seizoen namelijk vaker belangrijk zijn voor het team." Arnautovic is bezig aan zijn derde seizoen in Twentse dienst. „Mijn eerste jaar was een leerjaar bij de Al van de Voetbalacademie. Ik kwam uit Oostenrijk en moest wennen aan een nieuwe omgeving en - voor mij - ander voetbal. FC Twente heeft mij toen als het ware geadopteerd en mij warmte gegeven. Dat is voor mij heel belangrijk. Ik ben een persoon die ervan houdt om mensen om zich heen te hebben." „Vorig jaar maakte ik voor het eerst deel uit van de eerste selectie en heb ik mijn invalbeurten gemaakt en daardoor ervaring op kunnen doen", vervolgt de spits. „Dit seizoen wil ik verder groeien. Het was mooi om de Europese wedstrijden tegen Arsenal en Stade Rennais te spelen. Dat zijn duels waar je als jonge speler veel van leert. Twee jaar geleden was ik als voetballer en als mens nog echt een jongetje, maar ik voel dat ik mij nu verder ontwikkel." Arnautovic weet dat hij nog veel vooruitgang kan boeken. „Alles wat ik nu kan, moet nog beter worden. Ook blijft het belangrijk als aanvaller defensief je taken goed uit te voeren. Daarin moet ik mij verder verbeteren. Als dat in orde is, kun je offensief gaan denken." Oostenrijk Afgelopen maand maakte Marko Arnautovic zijn debuut voor het nationale elftal van Oostenrijk. „Dat was voor mij een mooi moment. Ik was verrast dat ik werd opgeroepen en erg blij dat ik tegen de Faeröer Eilanden en Servië mocht invallen. Ik hoop dat ik in de toekomst in beeld blijf voor het nationale elftal. Dat kan ik verdienen door mijn spel bij FC Twente." Vandaag wacht voor FC Twente de ontmoeting met Ajax. „Dat zijn altijd mooie wedstrijden. Zeker in eigen stadion waar de sfeer goed is en de supporters je een warm gevoel geven als speler. Ik ben nog geen vaste basisspeler, maar hoop wel dat ik speelminuten krijg. Tegen Vitesse kreeg Romano (Denneboom red.) rust en toen koos de trainer voor mij. Dat is voor mij dan het moment het te laten zien en mij te bewijzen." Twente Thuis - FC Twente - Ajax 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 7