worden. FC Twente moet het namelijk opnemen tegen het beloftenelftal van de Amsterdammers. Zonder een zieke Nkufo worden de Enschedeërs aan het wankelen gebracht, maar de ploeg herstelt zich op tijd waardoor de kwartfinale van het bekertoernooi wordt bereikt. Met die twee goede overwinningen op zak begint FC Twente aan de ontmoeting met de hoofdmacht van Ajax. Trainer Ronald Koeman spreekt vooraf zijn hoop uit dat Blaise Nkufo nog niet fit genoeg zal zijn om te spelen. Die hoop blijkt voor hem tevergeefs, de spits is op tijd speelklaar om te starten in de laatste wedstrijd voor de winterstop. Voor Sander Boschker is het een speciale ontmoeting. Hij is dat seizoen in dienst van Ajax en neemt vandaag officieel afscheid van de supporters van FC Twente, die op hun beurt de keeper bedanken voor zijn staat van dienst in de voorgaande jaren. Een indrukwekkend eerbetoon. In een regenachtig en winderig Arke Stadion beginnen beide ploegen aan het duel. En al snel blijkt dat de vrees van Koeman niet onterecht is geweest. Nadat FC Twente een offen sief begin van Ajax heeft doorstaan, nemen de Tukkers het heft in han den, met wederom Blaise Nkufo in de hoofdrol. Hij weet net als de week ervoor tegen Feyenoord twee keer te scoren en daarmee de eindstand op 2-0 te bepalen. De dagbladen noemen de spits een dag later 'de nachtmerrie van Feyenoord en de beul van Ajax, in negen dagen tijd'. Maar deze winst is vooral een verdienste van het hele elftal, want ondanks het vele balbezit van Ajax weten de Tukkers via slim countervoetbal op de been te blijven. Na afloop is de vreugde in het stadion tussen de spelers en de supporters groot. Het elftal loopt de ereronde door de harde wind en in de regen, maar niemand die daar om maalt. FC Twente sluit het jaar 2003 af met een optimaal resultaat en de club gaat met een zevende plaats op de rang lijst de winterstop in. FC Twente-Ajax 2-0 (1-0) Nkufo 1-0 Nkufo 2-0 Toeschouwers: 13.250 Opstelling FC Twente: Paauwe, Van Der Weerden, Pothuizen (68' Allach), Zomer, Polak, Ramzi (76' Sibum), Niemeyer, Heubach, Gakhokidze, John, Nkufo (90' Christensen). Opstelling Ajax: Lobont, De Jong, Heitinga, Escudé, Van Damme, Yakubu (51' Mitea), Sneijder, Van Der Vaart, Maxwell (64' Litmanen), Sonck, Sikora (64' Culina). Twente Thuis - FC Twente - Ajax 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 23