JAN VERTONGHEN Dat is een goede keuze geweest, want als jonge speler word je daar alleen maar beter van. Sindsdien is het ei genlijk alleen maar beter gegaan. Ik speel nu alles en het gaat steeds beter en beter", vertelt Vertonghen over c) zijn ontwikkeling. Vertonghen is dit seizoen een vaste naam op het middenveld van Ajax. En dat terwijl hij vorig seizoen nog vooral in de verdediging stond. Een voorkeur heeft hij echter niet. ,,Ik ben nu al tevreden dat ik speel, maar op het middenveld word je meer betrokken in het spel en kun je aanvallend meer brengen. Op dit mo ment vind ik het middenveld een fijne positie." En daar doet Vertonghen het goed, terwijl zijn elftal nog wat wisselvallig draait in de Eredivisie. ,,In uitwedstrijden presteren we nog te weinig. Thuis hebben we alles nog gewonnen, maar we moeten nu ook uit proberen punten te pakken. Zelf vind ik dat ik redelijk speel, maar uiteindelijk is het teambelang toch het belangrijkst." Een hoogtepunt uit de carrière van Vertonghen is zonder twijfel de Olympische Spelen. „Van tevoren wist ik niet zo goed wat ik ervan moest denken, want ik miste daar door ook de voorbereiding van Ajax. nAls ik er nu aan terugdenk, dan is het alleen maar mooi om dit meege maakt te hebben. De meeste mensen vonden ons spel verrassend, maar we hebben gewoon talent in het Belgisch voetbal." Veel van dat talent speelt nu ook de 'Rode Duivels'. Vertonghen is onder deel van een nieuwe, jonge ploeg die het aardig goed doet in de WK-kwali- ficatie. „We hebben een jonge ploeg, met een gezond voetbalverstand en die wil werken voor elkaar. Hopelijk kwalificeren we ons voor het WK in Zuid-Afrika." Vandaag ontmoet Vertonghen de club waar hij afgelopen seizoen van verloor in de play-offs. Revanche ten opzichte van die wedstrijd is er volgens hem niet. „Misschien speelt het mislopen van de voorronde van de Champions League bij sommige jongens nog wel mee, maar we gaan met een goeie instelling naar Twente en proberen te winnen." Dat zal niet gemakkelijk worden denkt Vertong hen. „FC Twente is een team dat goed voetbalt. Het wordt gewoon een hele lastige wedstrijd. Ik heb volgens mij nog nooit van FC Twente gewonnen." Twente Thuis - FC Twente - Ajax 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2008 | | pagina 15